Õhtutaevast ainest saanud raamat on esitlusküps

Merit Männi
, ajakirjanik
Copy
«Paula pilvepäeviku» teksti esimest korda lugedes avastas illustraator Maari Soekov sealt stseeni, kus Paula on kukkunud pilvetrepilt kõrge rohu sisse, ning tundis seal kohe värskelt valminud maalilt pärit naeratava tegelase ära.
«Paula pilvepäeviku» teksti esimest korda lugedes avastas illustraator Maari Soekov sealt stseeni, kus Paula on kukkunud pilvetrepilt kõrge rohu sisse, ning tundis seal kohe värskelt valminud maalilt pärit naeratava tegelase ära. Foto: Maari Soekov

Sel sügisel ootas annetuskeskkonnas Hooandja annetajate tuge raamatuprojekt „Paula Pilvepäevikud”. Nüüd on asjad niikaugel, et trükisoe raamat on valmis ning noored autorid jõuavad selle esitlusega ka Paidesse.

Loomingulise duo PillerKaarl taha peituvad muusikud Pille-Riin Langeproon ja Karl Tipp on koos korraldanud festivale ja lastelaulude viktoriine. Nii ehk tundubki loogiline, et lastelauludest järgmine samm edasi pidi olema lasteraamat. Üks omamoodi juhus selle idee – kirjutada lasteraamat – Paidest pärit Karli sõnul mõlemale pähe istutaski.

Kirjutamiseni jõudsid noored eelmisel aastal pärast üht talvist jalutuskäiku Karli sünnilinnas. Talvine taevas oli imeilus ja parasjagu sadas õrna lund. Kõik see inspireeris, tööle hakkas fantaasia, et seal kõrgel-kõrgel asub Pilvemaa, kus elavad pilveelanikud Pilvid ja üks väike tüdruk Paula.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles