Riskirühmad on end aktiivselt gripi vastu vaktsineerinud

Järva Teataja
Copy
Gripivaktsiin
Gripivaktsiin Foto: Shutterstock

Oktoobri ja novembri jooksul on enam kui 90 000 riskirühma inimest saanud tasuta gripivaktsiini, mis on ligi 80 protsenti tervisekassa varutud vaktsiinidest - lisaks on üle 40 000 riskirühma välist inimest kasutanud võimalust saada tasuline vaktsiin.

Tervisekassa juhatuse liige Maivi Parv möönis, et enim vajavad gripi vastu kaitset riskirühmad – üle 60-aastased inimesed, üld- ja erihoolekande asutuse teenusel olevad inimesed, kuni seitsmeaastased lapsed, lapseootel naised ning alaealised, kellel on terviseseisundi tõttu suurem risk tüsistusteks ja raskeks põdemiseks. „On hea meel tõdeda, et Eesti inimene on aina terviseteadlikum ja ennetab grippi haigestumist või raskekujulist põdemist vaktsineerides end gripiviiruse vastu. Siinkohal tuleb tunnustada ka vaktsineerijaid – perearstikeskused, apteegid ja raviasutused on teinud efektiivset tööd,“ tõdes Parv.

Riskirühma inimeste gripi vastu vaktsineerimise eest tasub Tervisekassa, kes on sellel aastal hankinud 113 000 doosi vaktsiini. Inimestele, kes riskirühma ei kuulu, maksab gripivaktsiin 15–30 eurot, sõltuvalt vaktsineerija hinnakirjast. Ravimiameti andmetel on käesolevaks viirushooajaks tasuta gripivaktsiinile lisaks hangitud ka 70 000 doosi tasulist gripivaktsiini, millele saabub detsembri alguses täiendav kogus vaktsiini juurde. Tasulise gripivaktsiini tellimise ja kättesaadavuse eest vastutavad teenuseosutajad.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles