Suusakeskus muretseb endale lintidega supermasina

Kuido Saarpuu
Copy
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse esindus käis uue rajatraktoriga tutvumas pea nädalapäevad tagasi Põhja-Soomes. Kauaootatud abiline jõuab Järvamaa keskusesse tööd tegema eeldatavasti paari nädala pärast.
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse esindus käis uue rajatraktoriga tutvumas pea nädalapäevad tagasi Põhja-Soomes. Kauaootatud abiline jõuab Järvamaa keskusesse tööd tegema eeldatavasti paari nädala pärast. Foto: Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse

See oli 16 aastat tagasi, mil Järva Teataja kirjutas, et Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskusse jõudis ligi 120 000 eurot maksev rajatraktor. Nüüd on võimalik vahendada uudist, et seekordne rajatraktor maksab üle 200 000 euro, mis on superauto Ferrari või Lamborghini hind.

Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse juhataja Kalju Kertsmik ütles, et uus traktor Prinoth Husky jõuab keskusse eeldatavasti detsembri teises pooles, seega talvehooaja alguses. «Vahetame rajatraktori välja seetõttu, et eelmine masin on suuresti oma aja ära elanud. Tehnikat on hooldatud ja mootor peab veel vastu, kuid traktori metalliosa kipub väsima,» selgitas ta. «Eelmisel hooajal oli vana traktor viis korda remondis, ja see on lubamatu.»

Masin leiab kasutust kõikjal

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles