GALERII Noored automudelistid tulid Paidesse võidukihutamisele

Järva Teataja
Copy

Laupäeval toimub Paide Kunstikooli võimla Eesti noorte automudelistide võistlussarja Juunior-Liiga teine osavõistlus.

Paide mudeliringi eestvedaja Tarmo Alt andis teada, et kohale tuleb kogu Eesti noorsõitjate paremik. "Võisteldakse 1/18 mõõdus raadio teel juhitavate elektriautodega," täpsustas ta. 

Rada hakatakse võistlusteks ehitama reede õhtul ja ehitajateks Paide mudeliklubi õpilased tuntud rajameistri Randolf Alti juhendamisel.

Paide klubist on seekord võistlustulle astumas kuus sõitjat, kaks neist uustulnukat. Neljal Paide sõitjal on juba ühe võistluse kogemus käes.

Võistlustel osalevad ta Türi mudeliklubi sõitjad. 

Võistlusele on oodatud ka pealtvaatajaid, võistluspaik huvilistele avatud alates kella 10st ja võistluste finaalsõidud algavad kella 13 paiku. (JT)

Türi klubi juhendaja Aare Meerits sõnas, et nende meeskond oli Paide võistlusel väljas samas koosseisus nagu varasemalgi osavõistlusel ehk oma osavust näitasid Rasmus Säde, Liisa-Lota Kasemägi, Rauno Reinaste, Andren Oss ja Markus Piirits.

Markus võitis mõlemad kvalifikatsioonisõidud ja startis A-finaali parimalt positsioonilt. Lisaks temale suutsid end A-finaali sõita ka Rauno ja Andren ja seega esmakordselt oli A-finaalis lausa kolm Türi sõitjat. „Kahjuks juba teist võistlust järjest tabasid kvalifikatsioonivõitjat finaalsõidus probleemid ning seetõttu õnnestus finaal võita Raunol,” sõnas Meerits. „Andren oli viies ja Markus oma streikiva autoga kuues, kus juures kolmas kuni kuues koht mahtusid kaheksa sekundi sisse.”

Liisa-Lota oli C-finaalis teine ja Rasmus kolmas. „Nüüd on Juunioritel ees päris pikk puhkus, õigemini küll aeg, et trenni kõvasti teha, sest kolmas etapp toimub alles jaanuari lõpus Sauel ning enne seda jõuavad meie 1/10 skaala sõitjad teha paar võistlust,” lisas juhendaja.

Tagasi üles