Nii tava- kui e-sigareti suitsetamine on keelatud samades kohtades, kuid keeldu ignoreeritakse
Siseruumis suitsetades mõjutab e-sigareti tarvitamine tugevalt õhukvaliteeti. „Samas pole üliharvad juhud, mil veibitakse ka mittesuitsetajatega samas eluruumis või autos – või koguni ööklubis ja kaubanduskeskuses, kus see on tegelikkuses keelatud,“ selgitab Kuusik ja rõhutab, et kõik, kes viibivad veipijaga ühes ruumis või tema lähedal, hingavad sisse samu ohtlikke kemikaale kui veipija.
„Ekslikult arvatakse ka, et ümberkaudsetele inimestele on suitsetamine kahjulik vaid siseruumides. Ka õues kandub nii tubakasuits kui ka e-vedeliku aerosool kõrvalseisjateni,” lisab Kuusik.
Ümbritsevate inimeste kaitseks on juba 2018. aastast veipimine keelatud samades kohtades, kus tavasigareti suitsetamine. Lisaks sellele, et nii tava- kui e-sigareti suitsetamine ei ole lubatud laste hoolekande- ja haridusasutuses, apteegis, müügisaalis, spordiruumides ja pea kõigis teenindusettevõtetes, on see keelatud ka näiteks ühistranspordi peatuses ja reisiterminalis, jalakäijate tunnelis ja korterelamu üldkasutatavates ruumides. Keeld kehtib ka reisijateveol transpordivahendis, välja arvatud rong või reisilaev, kus suitsetamine on lubatud selleks ettenähtud ruumis. Täpsed asukohad, kus suitsetamine on keelatud, loetleb tubakaseadus.
Sama keeld kehtib ka kuumutatava tubakatoote suitsetamise osas, mille puhul on tegemist uudse tubakatootega ja mis väliselt sarnaneb sageli e-sigaretile. Kuigi kuumutatava tubakatoote puhul tubakas ei põle, ei ole ta tervisele ohutum kui tavasigaret. Ka kuumutatava tubakatoote puhul eraldub aerosool, mis sisaldab tervise ohtlikke kemikaale.