Paide Linnameeskonnaga liitub tipptegija

Anne Põder
, ajakirjanik
Copy
Tarmo Kink liitub Paide Linnameeskonna treeneritega.
Tarmo Kink liitub Paide Linnameeskonna treeneritega. Foto: Paide Linnameeskond / Facebook

Paide Linnameeskonna treenerite tiim sai väärt täienduse: jaanuarist alustab esindusmeeskonna abitreenerina tööd Tarmo Kink.

38-aastasel Tarmo Kingil on seljataga edukas ja värvikas mängijakarjäär, mille jooksul esindas ta Eesti koondist 83 korral ja lõi kuus väravat.

Kingi esimeseks välisklubiks oli Moskva Spartak, veel mängis ta Ungaris (Györi ETO, Kaposvar, Mezokövesd), Inglismaal (Middlesbrough), Ukrainas (Lvivi Karpaty), Itaalias (Varese), Šotimaal (Inverness) ja Soomes (SJK). Pärast mängijakarjääri lõppu oli Kink FCI Levadias esmalt abitreener ning aastatel 2021-2022 spordidirektor.

Tarmo Kink ütles, et tal on suurepärane tunne naasta jalgpalli juurde. "Eriti suur heameel on liituda Paide Linnameeskonnaga. Mulle väga meeldib klubi professionaalsus, organiseeritus ja ambitsioonikus. Loodan oma teadmiste ja kogemustega aidata meil teha järgmine samm oma eesmärkide suunas," lausus ta.

Paide Linnameeskonna spordidirektor Gert Kamsi sõnul toob Kink endise tippmängijana treeneritetiimi kogemustepagasi, millel on hindamatu väärtus. "Tema tugevused on treenerina samad, mille järgi teda tunti tema eduka mängijakarjääri vältel: töökus, hingestatus ning võitjamentaliteet. Kindlasti saab tal olema igapäevatöös ka kitsam roll, mis on seotud positsioonispetsiifiliste elementide arendamisega," märkis ta.

Peatreener Ivan Stojkovic lisas, et ta on Tarmo Kingi liitumise üle väga õnnelik. "Ta toob meile midagi, millest eelmisel hooajal puudust tundsime: suured mängijakogemused kõrgel tasemel ja teadmised konkreetsetes valdkondades, eriti neis, mis puutuvad meie ründajate individuaalsesse arengusse. Me jagame suurt kirge jalgpalli vastu, mis on minu jaoks kõige olulisem omadus treenerite tiimi komplekteerimisel. Olen kindel, et täiendasime meeskonda täpselt nii nagu soovisin ja suudame koos suuri asju korda saata,” ütles ta.

Ivan Stojkovici tiimis jätkab 2024. aastal Tarmo Kingi kõrval abitreenerina ka Ats Sillaste. Tänavu abitreeneri rollis olnud serblane Andreja Varicak siirdub aga eelseisval hooajal esiliigas mängiva Paide U21 meeskonna peatreeneri ametikohale.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles