Kriminaalsete 1990ndate tagasitulek? ⟩ Järvamaa poevargad on nõus isegi tagasihoidliku saagi nimel brutaalselt tegutsema

Järva Teataja
Copy
Coopi pood. Pilt on illustratiivne.
Coopi pood. Pilt on illustratiivne. Foto: Erakogu

Novembris tühjendasid pätid Kabala ja Albu poode ning detsembri keskpaigas võtsid taas ette Albu ja seekord ka Koigi poed.

Koigi ja Kabala poed kuuluvad Järva Tarbijate Ühistule.

Järva Tarbijate Ühistu juhatuse liige Tiiu Lunts sõnas, et sellised sissemurdmised ei tekita neile kahju mitte ainult äraviidava kauba osas. Pigem tuleb kahjusumma korrutada kahega, mis teeb Koigi poe puhul oma 4500 ja Kabalas pea 4000 eurot. Lõhuvad ju pimedatel tundidel tegutsevad sissemurdjad nii uksi kui aknaid, samuti ka kassatehnikat, tekitavad turvafirmadele väljakutseid, töötajad peavad öösel kohapeale tulema, tellida tuleb revisjon ehk poed ei saa kurikaelade lahkumise järel tihtilugu õigeaegselt uksi avada. "Kabalasse näiteks tellisime uue aknapaketi. Nii oli mõni aeg akna ees ajutine plaat, mis ei hoidnud vajalikul määral sooja ehk ebamugav oli nii müüjatel kui klientidel," nentis ta. "Koigi poodi sissemurdmise järel tuli aga asendada osa IT seadmeid, täpsemalt kassasahtel ja klaviatuur, mis olid rikutud. Rääkimata tekitatud ebamugavusest kohalikule kogukonnale."

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles