Seega muutub euribor kodulaenu kasutaja jaoks üksnes laenulepingus kokkulepitud ajal, mitte siis, kui euribori määr tõuseb või langeb. Oma laenumaksete täpsemaks planeerimiseks tasub euribori muutumise kuupäevad laenulepingust järgi vaadata. Pangad kuvavad kõiki olulisi lepingulisi andmeid enamasti ka internetipangas. Coop Panga laenukliendid leiavad need, valides oma internetipanga menüüst „Minu pank“, „Laenud ja liisingud“.
3. müüt: minu laenulepingu järgi langes euribor täna, seega langeb ka kuutasu koheselt
Laenuintressi arvestatakse ja tasutakse alati möödunud kuu eest, mil kehtis veel eelmise perioodi euribor. Kui laenulepingus muutub euribor täna, kajastub intressimuutus alles järgmise kuu laenumakse suuruses. Näiteks, kui järgmine lepingujärgne euribori muutuse kuupäev on lepingu järgi 20. jaanuaril, siis esimene muutunud kuumakse tasutakse alles 20. veebruaril.
4. müüt: viis aastat tagasi võetud kodulaenu praegused euribori muutused ei puuduta
Selle müüdi uskujad on enamasti need, kes sõlmisid oma kodulaenulepingu kümmekond aastat tagasi ja kogesid pikalt olukorda, kus euribori muutused laenu kuutasu suurust ei mõjutanud. See tulenes sellest, et euribor oli pika perioodi jooksul negatiivne. Laenulepingutes on negatiivne euribor enamasti võrdsustatud nulliga, mistõttu sel perioodil euribori muutused laenuvõtjate kuumakseid ei mõjutanudki.
Viimastel aastatel, kui euribor on taas positiivne, muutub kuutasu ka varem võetud kodulaenudel, mille laenuleping on seotud euriboriga.
5. müüt: kui pank tahab, saab ta euribori alandada
Euribori alandamine ei ole ühegi üksiku panga võimuses, sest tegemist on üleeuroopalise pankadevahelise intressimääraga, mis kujuneb selle järgi, millega Euroopa juhtivad pangad üksteisele vabal rahaturul tähtajalisi hoiuseid pakuvad. Euribori liikumine on kõige enam mõjutatud Euroopa Keskpanga rahapoliitilistest otsustest.
Samas saab aga pank kokkuleppel laenuvõtjaga muuta laenulepingus kehtestatud baasintressi tüüpi. Näiteks võivad laenuvõtja ja pank kokku leppida, et asendavad lepingus 6 kuu euribori 3 või 12 kuu euriboriga.
Veel on võimalik kokkuleppel pangaga muuta laenule kehtivat riskimarginaali, mis moodustab samuti suure osa laenuintressist. Tavaliselt eeldab riskimarginaali alandamine seda, et kodulaenu kasutaja on olnud eeskujuliku maksekäitumisega ning tema sissetulekud ja/või tagatised on võrreldes laenulepingu sõlmimise perioodiga oluliselt suurenenud ja laenuga seotud riskid seega panga jaoks alanenud. Laenulepingu muudatused on enamasti tasulised ning seetõttu peaks laenuvõtja nende mõttekuse enda jaoks ka põhjalikult läbi kalkuleerima.