Suusatreenerid annavad nädala jooksul tasuta suusatunde Järvamaa terviseradadel

Järva Teataja
Copy
Tatjana Mannima võitis laupäeval oma 20. Eesti meistri tiitli, olles seekord parim 30 km distantsil.
Tatjana Mannima võitis laupäeval oma 20. Eesti meistri tiitli, olles seekord parim 30 km distantsil. Foto: Külli Leola / Suusaliit

15. jaanuaril stardib taas Suusaliidu ja SA Eesti Terviserajad projekt “100 suusatundi”, mille raames annavad Eesti endised tippsuusatajad ja kümned treenerid ühe nädala jooksul üle Eesti algajatele ja harrastajatele tasuta suusatunde.

Tasuta suusatunnid on mõeldud lastele ja noortele, kes pole veel kunagi suusatanud või täiskasvanutele, kelle viimased suusasõidud on jäänud aastate taha. Treeningud toimuvad pea kõikides maakondades, kokku enam kui 40 suusarajal, mille eest kannavad igapäevaselt hoolt Eesti terviseradade rajameistrid. Oma tarkusi jagavad seitsme päeva jooksul kokku ligi 50 treenerit, teiste hulgas Eesti endised suusatipud Kristina Šmigun-Vähi, Tatjana Mannima, Raul Olle, Peeter Kümmel, Anti Saarepuu, Kaili Ots ja Vahur Teppan.

Ühtlasi annab Paides pühapäeva, 21. jaanuaril kl 12 suusatunni Ironman Tallinn triatloni vedur Ain-Alar Juhanson. Esmaspäeval, kolmapäeval kl 15.30 ja reedel kl 15 ootab Aravete terviserajale suusahuvilisi aga Ambla SK treener Reimo Kaasiku ja esmaspäeval kl 18 Türi suusaradadele Tatjana Mannima.

Lisaks on sel aastal kavas mitmed edasijõudnutele mõeldud pikemad suusamatkad, mille eestvedajate seas on ka näiteks tuntud näitleja Veikko Täär ja endine suusataja Timo Simonlatser.

Eesti Suusaliidu tegevjuht Kristjan Koll, kes annab oma kaks suusatundi Harjumaal, on meeldivalt üllatunud, kui suur on rahva huvi “100 suusatundi” projekti vastu. “Eelmisel aastal oli meil suusatreeningutel üle 1200 inimese, mis on hea tõestus, et huvi suusatamise vastu on rahva seas suur,” sõnas Koll. “Seetõttu on meie eesmärk missiooni jätkata ja innustada järgmiseid algajaid kodust välja tulema, et nad saaksid osa kaunist talvest ja suurepäraselt ettevalmistatud terviseradadest, mida jagub üle terve Eestimaa. Usun, et palju on ka neid, kes on just siit projektist saanud külge suusatamispisiku, mis on viinud ta Tartu Maratonile.”

Eesti Terviserade juhataja Assar Jõepera sõnul on praegu üle Eesti rohkem kui 90 korralikult hooldatud suusarada enam kui 700 sõidukilomeetriga. „Sarnaselt eelmisele talvele, on alates novembrikuust olnud võimalik enamikel terviseradadel üle Eesti suusatada. Rajameistrid teevad head tööd selle nimel, et suusatamine oleks nauding,“ rääkis Jõepera. „Meil on hea meel koos Suusaliiduga anda tõuge selleks, et eestlaste rahvussport, suusatamine, jõuaks veel rohkemate inimesteni.“

Käesoleva aasta projekti teeb Jõepera sõnul eriliseks see, et “100 suusatunni” raames on rohkelt suusaõpetuse tunde lastele. „Me ootame kõikide lapsevanemate aktiivset kaasalöömist ja lastega suusakoolitustele tulemist. Talvisel ajal, ilusas looduskeskkonnas suusatamine on üks kõige meeldivamaid liikumise vorme,“ märkis Jõepera.

Tasuta suusatundide nädal saab väärilise punkti pühapäeval, 21. jaanuaril, kui tähistatakse ülemaailmset lumepäeva. Sel puhul toimuvad erinevates spordikeskustes üle Eesti mitmed pereüritused, et innustada just lapsi ja noori suusaspordiga tegelema. Nõmmel annab sel puhul lastele ja noortele suusatunde maailmameister ning kahekordne olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi.

Eelnevate aastate kogemus on näidanud, et inimeste huvi suusatundide vastu on suur ning mõnusa suusatunni kogemuse saamiseks on mõistlik varakult tegutseda.

Kutsume kõiki suusahuvilisi registreeruma tasuta suusatundidesse veebilehel või läbi trennirakenduse SCULT.

Treeningule on kõik osalejad oodatud oma suusavarustusega. Kui endal pole suuski, saapaid ja keppe, siis uuri kas konkreetses treeningpaigas on olemas suusalaenutus.

Projekt „100 suusatundi“ toimub Eesti Suusaliidu ja Eesti Terviserajad SA koostöös. Kampaaniat toetab Liikumisharrastuse kompetentsikeskus SA ja aitab korraldada SCULT.app.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles