Riigieksamitele registreerimise tähtaeg on 22. jaanuaril

Järva Teataja
Copy
Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Gümnaasiumide ja kutseõppeasutuste õpilased, kes soovivad sel kevadel sooritada  riigieksameid, peavad ennast registreerima hiljemalt 22. jaanuariks. Samaks kuupäevaks peavad ennast registreerima ka juba varasemalt keskhariduse omandanud inimesed, kellel on riigieksami tulemust vaja kõrgkooli sisseastumiseks. 

“Riigieksamitele saab registreerida testide andmekogu (EIS) kaudu https://eis.ekk.edu.ee/eis. Kui õpilane end EISi kaudu registreerida ei saa, tuleb tal oma valikutest koolile teada anda. Neil, kes on juba keskhariduse omandanud, kuid kes ei saa end EISi kaudu eksamile registreerida, palume Haridus- ja Noorteameti kodulehelt alla laadida avalduse blanketi. Sellisel juhul tuleb täidetud ja allkirjastatud avaldus saata e-postiga aadressile info@harno.ee või aadressile Haridus- ja Noorteamet, Lõõtsa 4, Tallinn 11415,” tutvustas erinevaid võimalusi Haridus- ja Noorteameti eksamikorralduse teenusejuht Sirje Jüriso-Kaugerand.    

Riigieksamid on gümnaasiumi lõpus toimuvad eksamid, mida peavad kooli lõpetamiseks sooritama kõik abituriendid. Kohustuslik on sooritada kolm riigieksamit – eesti keel või eesti keel teise keelena, matemaatika ning võõrkeel. Vabatahtlikult võivad riigieksameid sooritada ka kutseõppeasutuste õpilased ja juba varasemalt keskhariduse omandanud inimesed. 

Riigieksamite periood algab 22. aprillil eesti keele eksamiga ning lõppeb 23. mail matemaatika eksamiga. Riigieksamite tulemused avalikustatakse hiljemalt 18. juunil EISis ja riigiportaalis www.eesti.ee. 

Täiendavat teavet riigieksamite kohta leiab Haridus- ja Noorteameti kodulehelt. 

Tagasi üles