Kergejõustiklased selgitasid karikavõitjaid

Kergejõustiklane Andreas Kase.
Kergejõustiklane Andreas Kase. Foto: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Pühapäeval Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis toimunud talvistel Eesti karikavõistlustel püstitati kaks uut Eesti noorterekordit. Kohal olid ka järvalased.

Miia Tillmann (Võru KJK Lõunalõvi) võitis teivashüppe uue U20 vanuseklassi Eesti rekordiga. Ta parandas oma isiklikku rekordit lausa 15 sentimeetri võrra ning hüppas uueks rekordiks 4.25. Varasem rekord 4.24 kuulus Reena Kolli nimele ning oli püstitatud 11 aastat tagasi.

Teise rekordi püstitas Tristan Konso (Rakvere KJK ViKe), kes uuendas enda nimele kuuluvat U18 vanuseklassi Eesti rekordit 60 m tõkkejooksus nelja sajandikuga. Uued rekordnumbrid on 7.65. Võidukarika teenis Konso veel ka 60 m jooksus ajaga 7.02 ja kaugushüppes tulemusega 6.80.

Naiste kuulitõukes tuli esimeseks (14.55) Kätlin Piirimäe Koigi kergejõustikuklubist, meeste kuulitõukes oli Koeru kandist pärit, kuid Audentese spordiklubi esindav Andri Matrov kolmas (15.61).

Kultuuri- ja spordiklubi Alem parimana oli U18 noormeeste kolmikhüppes Marten Kaljur neljas (12.32) ja kergejõustiklubi Järvala esindaja Andreas Kase on samal kohal meeste 60m jooksus (6,95).

Andreas Kase selgitas, et võistlustele eelneval teisipäeval jooksis ta Nõmme kergejõustikuklubi lahtistel meistrivõistlustelt 60 meetri jooksus finaalis ajaks 6,89 sekundit. „Eesti karikavõistlustel lootsin seda aega veel paremaks viia,” tunnistas ta. „Jooksupakke proovides tegin mõlemal korral head stardid, aga kui läks jooksuks, siis jäi mul stardis puus liiga madalale, mille tõttu ei olnud võimalik pakkudest kiiresti välja minna.” „Üldkokkuvõttes tegin halva jooksu, kuid aeg kõige halvem isegi ei olnud,” nentis ta. „See oli mulle pisut ootamatu.”

Tartu spordiseltsi Kalev esindanud Türilt pärit Johannes Laur lõpetas 3000 m jooksu seitsmendana (8.51,08). Audentese spordiklubile tõi Paidest pärit Marielle Kleemeier naiste 300 m jooksus teise koha (39,77) ja aitas naiskonna 4x200 m jooksus kolmandale kohale.

Klubide punktiarvestuses tuli nii meeste kui ka poiste karikavõitjaks SK Elite Sport. Naiste arvestuses oli parim klubi TÜASK ning tüdrukute arvestuses Tallinna Spordiakadeemia.

Sel nädalavahetusel on Lasnamäe kergejõustikuhallis Eesti talvised mitmevõistluse meistrivõistlused. (JT)