Tartu rahu 104. aastapäeval lehvivad Eesti lipud

Järva Teataja
Copy
Riigilipp heisati Pika Hermanni torni päikesetõusul kell 7.32, paar tundi varem oli Venemaa alustanud täieulatuslikku rünnakut Ukraina vastu ja Eesti alustanud NATO artikli 4 alusel konsultatsioone liitlastega.
Riigilipp heisati Pika Hermanni torni päikesetõusul kell 7.32, paar tundi varem oli Venemaa alustanud täieulatuslikku rünnakut Ukraina vastu ja Eesti alustanud NATO artikli 4 alusel konsultatsioone liitlastega. Foto: Mihkel Maripuu

Reedel, 2. veebruaril on Tartu rahu aastapäev. Sel puhul heiskavad Eesti lipu kõik riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused. Eesti lipp on oodatud heiskama ka kõik teised. Lipp heisatakse hiljemalt kell kaheksa hommikul ja langetatakse päikeseloojangul.

2. veebruaril 1920 sõlmisid Eesti Vabariik ja Nõukogude Venemaa rahulepingu, millega lõppes Vabadussõda ning Venemaa tunnustas tingimusteta ja igaveseks Eesti Vabariigi iseseisvust.

Rahupäeva tähistatakse traditsioonilise mälestustseremooniaga nii Tallinnas, Tartus kui mujal. Kõnede ja pärgadega meenutatakse sõjas võidelnud kangelasi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles