Tartu sotsiaaldemokraadid esitasid endise Paide linnaarhitekti Euroopa Parlamendi valimiste kandidaadiks

Järva Teataja
Copy
Elo Kiivet
Elo Kiivet Foto: Margus Ansu

Sotsiaaldemokraatide Tartu piirkond esitas laupäeval toimunud üldkoosolekul Tartu abilinnapea Elo Kiiveti Euroopa Parlamendi valimiste kandidaadiks.

“Elo Kiivet on toonud poliitikasse neid väärtusi, mida sotsiaaldemokraadid kannavad. Nendeks on hoolivus ja empaatiavõime, sügavad teadmised ja austus avatud dialoogi järele. Pean õigeks, et Euroopa Parlamendis oleks tugevalt esindatud kohalike kogukondade hääl ja kultuuripealinna Tartut sobib parimal viisil esindama just Elo,” ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tartu piirkonna juht ja Tartu abilinnapea Lemmit Kaplinski.

Elo Kiivet sõnul on Tartu olnud Eestis suunanäitajaks inimsõbraliku linnaruumi loomisel ja kliimamuutustega kohanemisel, mida saab veelgi võimendada koostöös Euroopaga. “Meie ühine ruum peab olema nutikas ja ligipääsetav, kodud renoveeritud ja taskukohased, liikumine lihtne, olemine turvaline, energia puhas ning keskkond elurikas. Seisan võrdsema ja hoolivama ühiskonna eest ning usun ühtse Euroopa ideesse, mis on eriti oluline praegusel kriiside ajastul,” märkis Kiivet.

Sotsiaaldemokraatide valimisnimekiri ja programm kinnitatakse erakonna üldkogul 16. märtsil Paides.

Enne Tartusse tööleminekut oli Elo Kiivet aastatel 2016-2022 arvamusfestivali väliruumi kujunduse kuraator ja Paide keskväljaku ruumieksperimendi eestvedaja ja linnarhitekt.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles