Paides jääb personaalne postiteenus tasuliseks

Järva Teataja
Copy
Omniva postiautod
Omniva postiautod Foto: Jaanus Lensment

Käesolevast nädalast kehtib Omniva personaalse postiteenuse uus hinnakiri, mille kohaselt saavad kõik inimesed, kes elavad väljaspool suuremaid linnu, tellida endale postikulleri koju või töökohta tasuta, et kasutada erinevaid Omniva teenuseid ja soetada filateeliatooteid.

Personaalse postiteenuse osutamine on tasuta, kui klient elab või asub maakonnas, väljaspool suuremaid linnu. Tasuline teenus kehtib suuremates linnades nagu Tallinn, Narva, Pärnu ja Tartu ning teistes linnades vastavalt Omniva hinnakirjale.

Linnad, kus personaalne postiteenus on tasuline:

Tallinn, Maardu, Viimsi, Keila, Saue, Narva, Rakvere, Paide, Kohtla-Järve, Jõhvi, Jõgeva, Pärnu, Kuressaare, Kärdla, Haapsalu, Rapla, Tartu, Viljandi, Võru, Valga.

“Omniva on personaalselt postiteenust osutanud juba 2007. aastast, kuid just viimastel aastatel on huvi teenuse vastu kasvanud ja näiteks eelmisel aastal pöördusid meie kliendid personaalse postiteenuse sooviga pea 8000 korral,” ütles Omniva juhatuse esimees Mart Mägi. Mägi hinnangul on kindlasti veel palju inimesi, kellele antud teenus sobib paremini kui näiteks postkontori külastamine, kuid kes pole personaalsest postiteenusest veel teadlikud. “Kulleri koju tellimist kiputakse pidama tasuliseks mugavusteenuseks, mistõttu ei oska maapiirkondades elavad inimesed võib-olla selle peale tullagi, et postiteenuste puhul see nii ei ole.”

Omniva postikuller tuleb kliendiga kokku lepitud ajavahemikul tema koju või töökohta, võtab kliendi kirja või paki kaaluga kuni 30 kg ja toimetab selle edasi. Samuti saab postikulleri abiga tellida perioodikat, maksta arveid, saata rahakaarti ja osta saadetise saatmiseks vajalikke vahendeid – postmarke, postkaarte, ümbrikuid ja pakendeid. Lisaks sellele on võimalik postkontorisse või pakiautomaati saabunud kuni 30 kg saadetis postikulleriga koju tellida. Pakiautomaadist saab koju tellida universaalse postiteenusega saabunud saadetise, kui see on jõudnud pakiautomaati ilma kliendi nõusolekuta.

Varasemalt kehtis maapiirkondades 5 km raadiuse piirang, mis tähendas, et personaalne postiteenus oli tasuta inimestele, kes elasid lähimast postiasutusest kaugemal kui 5 km.

Personaalse postiteenuse saab tellida kas Omniva klienditeenindaja ja postikulleri kaudu või helistades teenuse telefoninumbrile 664 3330.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles