Järvalane pälvis uhke preemia

Järva Teataja
Copy
Foto: Andres Tennus / Tartu Ülikool

Tartu Ülikooli Sihtasutuse juurde loodud professor Peeter Tulviste mälestusfondi 5000-eurose preemia pälvis Tartu Ülikooli arheoloogia kaasprofessor ning analüütilise ja füüsikalise keemia teadur Mari Tõrv, kelle teadustöö keskmes on arheoloogilise kultuuripärandi mõtestamine ja kaitsmine.

Hindamiskomisjoni esimehe Jaan Tulviste sõnul mõistame Mari Tõrva teadustöö põhjal inimese kultuurilist olemust paremini nii minevikus kui ka tänapäeval. Tänu eri teadusalade ning humanitaar- ja loodusteaduslike uurimismeetodite kombineerimisele on Tõrv avardanud meie teadmisi inimeste harjumustest ning tavadest minevikus, sealhulgas toitumisest, tervisest, haigustest ja matuserituaalidest. Samuti pakub tema uurimistöö uut teavet inimese identiteediloome kohta ning võimaldab meil palju paremini mõista ja mõtestada surmakultuuri.

Türilt pärit Mari Tõrva jaoks on professor Peeter Tulviste preemia saamine suur tunnustus. „Preemia tõendab, et kultuuripärandi mõtestamine on oluline ka praeguses kriisidest lõhki kistud maailmas, sest see on meie ühise identiteedi alus,“ sõnas ta. Saadud preemia toel plaanib ta välja töötada mineviku surmakultuuri uurimise raamistiku, põimides antropoloogia teooriad ja traditsioonilised arheoloogilised lähenemised uuenduslike biomolekulaarse arheoloogia meetoditega.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles