Kevadpealinna allepuid ootab ees värskenduslõikus

Järva Teataja
Copy
Türi Halduse töötajad alustavad alleepuude nudimist vastu talve ja saavad neile ringi peale vastu varakevadel.
Türi Halduse töötajad alustavad alleepuude nudimist vastu talve ja saavad neile ringi peale vastu varakevadel. Foto: Anne Põder

Türi linnas võetakse uuel nädalal ette linna peatänava ääres asuvate puude hoolduslõikus, mille tõttu tasub liiklejatel selles piirkonnas ka tavapärasemast tähelepanelikumad olla.

Türi vallavalitsus annab teada, et 4.-29. märtsini toimub linna läbiva Pärnu-Paide-Sõmeru maantee lõigul (Viljandi ja Paide tänav) lehtpuude ehk nn nudipuude hoolduslõikus. Tööd on kooskõlastatud transpordiametiga ja neid tehakse tööpäevadel kella 9-17. Liiklejatel palutakse tööde teostamise piirkonnas seetõttu olla tähelepanelikud.

2022. aastal kirjutas Järva Teataja sel teemal pikemalt. Türile omamoodi visiitkaardiks kujunenud alleepuud, mis kasvavad peatänavate ja ka väiksemate kõrvaltänavate ääres, vajavad Türi Halduse juhataja Elari Hiisi selgitusel hoolduslõikust, muidu kaotavad võrad oma ümara kuju ja näeksid inetud välja. «Kui võsud lõikamata jätta, pole puude võrad kevadel ümmargused, vaid hoopis piklikud,» sõnas Hiis. Nii töömehed talve hakul puude otsas turnivadki ja oksakääridel käia lasevad.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles