Teisipäevase Järva Teataja tutvustus

Tiit Reinberg
Copy
Foto: Järva Teataja

Teisipäevane Järva Teataja kirjutab:

* 1. märtsist toodab Paides toasooja ja elektrit Enefit Greeni asemel Eesti suurim taastuvenergia tootja Utilitas, kellel on suured kogemused ka kaugkütte valdkonnas. Utilitase kaugkütteettevõtete juht Robert Kitt sõnas, et omaniku vahetusega Paides toasooja hind ei muutu. «Kuna ükski sisendhind ei muutu, siis jääb ka soojahind tarbijatele samaks. Julgen lubada, et vähemalt selle kütteperioodi lõpuni,» lausus ta. Mis saab küttehinnast sügisel, seda ei osanud Kitt öelda, tema selgitusel sõltub see kõige rohkem hakkepuidu hinnast. Kui hakkepuit odavneb, teeb sama ka soojahind, ja vastupidi.

* Oot-oot! Kask päikesekreemi sees? Puidust asfalt? Tulevikus ka plastkotid? Sealjuures on kogu toodang roheline ja keskkonnasäästlik! Leiutajateküla ongi päriselt olemas ja mitte lastele mõeldud Lottemaal, vaid Eesti puidutööstuse keskuseks kerkivas Imaveres. Oma silm on kuningas ja keel kuninganna, sest võin nüüd uhkusega öelda, et olen esimene inimene maailmas, kes on proovinud lonksu Fibenoli katsetehases toodetud puidusuhkru vedelikku! Tallinna ja Tartu vahel Viljandisse pööramise ristmikult kohale jõudes on esimene mõte, kuidas saab nii suur tehas olla katsetehas. Kahel hektaril paiknevad reoveepuhastusseadmed, lao- ja kontorihooned ning tootmisüksus, kus praegu on üks tootmisliin, kuid projekteeritud suurus võimaldab lisada veel ühe. Seda kõike asub tutvustama Peep Pitk, siinset tehast eest vedades oma unistusi ellu viiv mees.

* Nädalavahetusel algas hooaeg kahel kõrgemates liigades mängiva Paide linnameeskonna võistkonnal. Esindusmeeskonna pühapäevasel mängul Pärnu JK Vapruse vastu oli tähelepanu suurem, sest just pärnakad röövisid eelmisel aastal meeskonnalt olulisi punkte. See eeldas tulist vastasseisu, kus teatav eelis oli toetava kodustaadioniga Pärnul. Linnameeskonna noored seevastu läksid Tallinnas vastamisi FC Flora U21ga, kellest eelmisel aastal said paaril korral jagu.

* Eelmisest reedest ripub Konesko Türi spordihoone seintel 23 fototabamust, mis on tehtud eelmisel aastal Türi valla liikumis- ja spordiüritustel. Tööd valisid hindajad välja fotokonkursilt «Liikumisaasta Türi vallas». Liikumisaasta alguses kuulutas Türi spordiklubide liit välja fotokonkursi, millega kutsus inimesi üles jäädvustama liikumisaasta üritusi ja vahendama tundeelamusi, mida liikumisharrastus ja sportimine pakuvad. Türi spordiklubide liidu juhatuse esimees Paul Poopuu ütles, et fotosid tuli üle poolesaja ja neid hindas kolm sõltumatut žüriid: KÜ Kujunduse töötajad, Järva Teataja fotograaf Dmitri Kotjuh ja Türi spordiklubide liidu esindajad.

* Ehkki veebruari keskel tõusis õhutemperatuur Eestis kaheksa plusskraadini, ei ole talve selgroog murtud. Sünoptik Kairo Kiitsak ennustab, et ilm läheb lähiajal jahedamaks.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles