Toimub rahvusvaheline puidu väärindamise seminar

Copy
Ligniin on biopolümeer, mis koos tselluloosi ja hemitselluloosiga on taimede rakukestade põhikomponendiks. Ligniini peamine ülesanne on toimida rakkudevahelise sideainena, tagades sellega tüve, okste ja varte jäikuse ning tugevuse.
Ligniin on biopolümeer, mis koos tselluloosi ja hemitselluloosiga on taimede rakukestade põhikomponendiks. Ligniini peamine ülesanne on toimida rakkudevahelise sideainena, tagades sellega tüve, okste ja varte jäikuse ning tugevuse. Foto: Eesti Maaülikool

21. märtsil kell 10–14 toimub Eesti maaülikoolis rahvusvaheline puidu väärindamisele pühendatud ligniiniteemaline seminar «Lignin – the green gold of nature» («Ligniin – looduse roheline kuld»).

Seminari eesmärk on tutvustada ligniini kasutamise viise ning arutleda selle üle, kuidas seda tõhusalt ja jätkusuutlikult lõimida kemikaalide ja materjalide tootmisesse, sõnas Eesti maaülikooli biomajandustehnoloogiate õppetooli juht ning seminari peakorraldaja professor Timo Kikas.

Tartu Postimees kirjutab, et seminaril esinejaid on nii Eestist ja Lätist, aga ka Norrast ja Suurbritanniast. Seminar toimub inglise keeles.

Täpse ajakava ja päeva programmiga saab tutvuda metsanduse ja inseneeria instituudi kodulehel.

Olgu öeldud, et puidu väärindamise demotehas töötab ka Järvamaal, Imaveres. 

Tagasi üles