NATO nädalal saab üle Eesti näha liitlassõdureid ja tehnikat

Järva Teataja
Copy
NATO liitlasvägede sõdurid kohtusid Annelinna gümnaasiumis kooliõpilastega.
NATO liitlasvägede sõdurid kohtusid Annelinna gümnaasiumis kooliõpilastega. Foto: Margus Ansu

Sel aastal (29. märtsil) möödub 20 aastat Eesti liitumisest NATOga, samuti tähistab allianss (4. aprillil) oma 75. aastapäeva, mille puhul saab üle Eesti aset leidvatel kogukonnapäevadel tutvuda liitlassõdurite ja nende tehnikaga, maitsta Briti välikokkade pakutavat ja näha mis on sõduri seljakotis. NATO kogukonnapäevad said neljapäeval alguse Jõhvist, pühapäeval on liitlased kohal Sillamäel.

„NATO seisab kindlalt rahu ja ühiste väärtuste eest ning meie oleme osa sellest olnud 20 aastat. Tänane NATO on tugevam kui kunagi varem. See tugevus ei tulene ühestki üksikust riigist, vaid 32 riigi ühisest panusest ja solidaarsusest,“ ütles Eestis paikneva NATO staabielemendi ülem mereväekapten Peeter Ivask.

Kogukonnapäevadel saab lisaks liitlaste tehnikale näha kaitseväe ja Kaitseliidu varustust. Suurematest masinatest on kohal tank Challenger, lahingumasin Warrior, mitmikraketiheitja M270, soomustransportöörid Griffon ja Sisu ning Ühendriikide raketisüsteem HIMARS. Lisaks saab uudistada kergveokit HMMWV (High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle) ja kaitseväe meditsiiniautot. Oma varustust näitavad kaitseväe meedikud. Relvastusest saab tutvuda tankitõrjerelvadega Carl Gustaf ja Spike ning Eesti kaitseväe isikuvarustusega.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles