Loodusmuuseumi eksperdid kutsuvad Paide linnaloodust vaatlema

Järva Teataja
Copy
Pärdi Muusikaaia kontserdid
Pärdi Muusikaaia kontserdid Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Sel laupäeval toimub Paides omapärane loodusretk, mida viivad läbi Tartu ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia eksperdid. Paide rännak on sissejuhatus juunis toimuvale üle-eestilisele loodusvaatluse maratonile, mis on omakorda osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmist.

Loodusretk sobib eriti hästi algajatele loodushuvilistele, kes soovivad teada, kuidas liike omavahel eristada, mida määramisel tähele panna ja kuidas oma vaatlustest teada anda.

Jalutuskäik algab Paide Püha Risti kiriku tagant kell 16.00 ja kestab kuni 1,5 tundi.

Retk toimub iga ilmaga. Osalemine tasuta.

Linnaloodusesse viib Tartu ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia projektijuht bioloog Kaarin Hein, kes teeb sel kevadel igas Eesti maakonnas ühe loodusvaatlusretke, kus huvilised saavad kohalikku tärkavat loodust vaadelda ja oma vaatlused kirja panna.

Paide retkel osaleb ka loodusmuuseumi ja botaanikaaia harrastusteaduse ekspert Veljo Runnel, kes on Paidest pärit.

Vaatlusretked on sissejuhatus Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestivalile, mille raames toimub 8.–9. juunil loodusvaatluste maraton, kus loodushuvilised ja -teadlased panevad eelnevalt registreeritud maratonialadel kirja nii palju eluslooduse liike kui võimalik.

Festival on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. Festivali peakorraldaja on Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, partner on sihtasutus Tartu 2024.

Paide loodusretkele saab end kirja panna siin.

Tagasi üles