Uue näoga Paide naiskond alustab innukalt hooaega

Anne Põder
, ajakirjanik
Copy
Paide Linnanaiskond alustab uut hooaega teises liigas ja ootab staadionile kaasaelajaid.
Paide Linnanaiskond alustab uut hooaega teises liigas ja ootab staadionile kaasaelajaid. Foto: Liisi Troska

Paide Linnanaiskond alustab oma uut tulemist juba sel reedel 19. aprillil, kui teise liiga avamängus võõrustatakse Tallinna FC Flora III naiskonda. Pall pannakse Paide kunstmurustaadionil mängu kell 19.

Paide jalgpalli esindusnaiskond mängis viimati teises liigas 2019. aastal, mil peatreeneriks oli Jüri Saar ning toona lõpetati FC Kuressaare ja Pärnu Vapruse järel kolmandal kohal.

Seejärel tulid koroona-aastad, võistkond lagunes ning parimad mängijad siirdusid mängima üle Eesti. Mullu saadi uuesti kokku, mängiti treener Kalmer Klettenbergi juhendamisel rahvaliigas, kuid sel hooajal on sihid juba kõrgemale seatud.

Seitsmeliikmelises naiste teises liigas on Paide Linnanaiskonnal kuus konkurenti – Jõhvi Phoenixi ja Narva Transi ühendnaiskond, Jõgeva Wolves, kolm duubelnaiskonda FCI Levadia, Tartu Tammeka ning Viimsi JK ridadest ning avavooru vastane FC Flora III. Iga vastasega mängitakse kolmel korral, võitja tõuseb esiliigasse ning teise koha omanik saab õiguse võidelda esiliiga koha nimel üleminekumängudel.

Poolteise aasta eest Paide Linnameeskonnas naiste ja tüdrukute jalgpalli koordinaatorina tööle asunud Klettenbergil on kahe hooaja vahelisel perioodil olnud käed-jalad tööd täis.  Naiskond on saanud juurde olulisi täiendusi, Paide U16 tüdrukute võistkond mängib tugevas eliitliigas ning lisaks on Klettenberg olnud seotud ka noortekoondiste tegemistega.

Kui mullu juhendas Klettenberg kõigele eelnevale lisaks koos Meelis Roobaga Paide Linnameeskonna duubelvõistkonda, tehes läbi 36-mängulise esiliiga karusselli, siis sel aastal on tema selge fookus naiste ja tüdrukute jalgpallil ja Järvamaale tugeva jalgpallipüramiidi rajamisel.

Kalmer Klettenberg tahab tüürida naiskonna Eesti paremate hulka.
Kalmer Klettenberg tahab tüürida naiskonna Eesti paremate hulka. Foto: Liisi Troska

Kalmer Klettenberg ütles, et treeningutega alustas võistkond jaanuaris. "Esialgu harjutasime saalis ja nüüd kevade tuleku järel väljas kunstmurul. Oleme pidanud mitmeid treeningmänge tugevate vastastega ja oma klubi poistega," märkis ta.

Klettenbergi hinnangul on paranemisruumi treeningutel osalemise arvelt, aga kui ilmad lähevad ilusamaks ja mängud peale hakkavad, annab see ehk positiivse tõuke. "Natuke on seganud ka mõned vigastused ja haigused, mistõttu me polegi saanud parimas koosseisus treenida ja mängida, aga eks seda tuleb ette kõigil võistkondadel," lausus ta.

Juurde on Klettenbergi sõnul pandud ka naiskonna taustajõudude osas, mis on arengut silmas pidades väga tähtis ning tagab mängijate parema toonuse ja heaolu. "Meie meeskonnaga on liitunud füsioterapeut Leila Ilisson, kes toob võistkonda professionaalsust ja koondisekogemust," täpsustas ta. 

Klettenberg avaldas lootust, et kui mängijad terveks saavad ning suureneb võistkonna ühtsus, tuleb vastastel nendega tõsiselt arvestada.

"Mängisime eelmisel hooajal küll rahvaliigas, aga oleme koguaeg tahtnud ikkagi põhirõhku 11 versus 11 jalgpallile panna. Rahvaliiga andis ühelt poolt hea võistluskogemuse neile tüdrukutele, kel seda varasemast nappis, kuid samas oli mänge terve hooaja peale ainult seitse. Arusaadavalt ei olnud see Järvamaa parimatele mängijatele piisav väljakutse ja nii mängiti kõrgemal tasemel teistes võistkondades," rääkis ta eelmisest hooajast.

Klettenberg ütles, et kuna klubil on väga selge nägemus, kuidas viia ka Paide naiskond Eestis tippvõistkondade hulka, oli teise liigasse naasmine kerge otsus. "Tegelikult nõudis seda ka Premium liiga litsentseerimisprotsess: meeste kõrgliigaklubil peab olema ka oma naiskond, kes mängib liigatasemel, kõrgemal rahvaliigast. Kaalusime ühel hetkel ka esiliigat, kuid see tundus liiga suur samm – on ju paljudel meie parimatel noortel ees ootamas uus väljakutse U16 eliitliigas," märkis ta.

Koosseisu osas on Paide Linannaiskonnas väga palju muudatusi, kuigi eelmise hooaja põhituumik on samuti jätkamas. "Hea meel on, et pärast nelja aastat Tartu Tammekas on Järvamaale naasnud Anna-Maria Mets," sõnas ta.

Anna-Maria Mets on taasliitunud naiskonnaga.
Anna-Maria Mets on taasliitunud naiskonnaga. Foto: Liisi Troska

Meistriliiga kogemust lisavad meile Pärnu Vaprusest Kaja Jaakson ja Teele Vespere, Põlva Lootosest Liisa Lepasaar, Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani ühendvõistkonnast Alina Bilokon, Katarina Põldur, Maria Soll ning Teisi Toomsalu, viimatimainitu on esindanud ka Eesti naiste rahvuskoondist.

Klettenbergi sõnul on kokkumäng hetkel üsna olematu, aga selle kallal tehakse kõvasti tööd. "Meiega on mitmed oma klubi kasvandikud tüdrukute U16 võistkonnast, kelle hulgas on juba olemas mitu potentsiaalselt algkooseisu mängijat. Adele Sofia Berg on hetkel Eesti U17 koondisega turniiril San Marinos. Usun, et meie noortele mõjuvad algav hooaeg, tugevam konkurents ja uued väljakutsed väga hästi," lisas ta.

Noored mängijad, nagu Adele-Sofia Berg, koputavad ka juba jõuliselt naiskonna uksele.
Noored mängijad, nagu Adele-Sofia Berg, koputavad ka juba jõuliselt naiskonna uksele. Foto: FSGC

Treenerina soovib Klettenberg, et mängijad tegutseksid igal mängul naudingu, tahte, positiivsete emotsioonidega ja annaksid endast maksimumi. "Tahan, et meil tekiks hea ühtsus ja võistkonnatunne ning väljakul mängiksime „üks kõigi, kõik ühe eest“ suhtumisega," lausus ta.

Klettenbergi meelest peaks mängijad inspireerima oma tegevustega väljakul järelkasvu, et üha rohkem Järvamaa tüdrukuid leiaksid tee klubisse ja treeniksid sellise tahtega, et ka ühel heal päeval naiskonnas mängida. "Meil on põnev kooseis, kes on suuteline ilusat mängu mängima, aga veidi tuleb anda ka aega atra seada. Eesmärk on siiski sügisel rikkalik viljavõtt," sõnas ta.

"Klubina tahame naiste ja tüdrukute jalgpallis astuda suure sammu edasi. Järgmise kolme aasta plaan on naiskonnaga tõusta meistriliigasse ja mängida seal tulevikus kõige kirkamatele medalitele ja eurokohtadele, sest tippklubina me madalamat eesmärki seada ei saa. Loodame veelgi laiendada kandepinda Järvamaal, kus hetkel meil on treenimas ligi 100 tüdrukut ja meistrivõistlustel osalemas kolm noortevõistkonda," tutvustas ka tulevikuplaane..

Kodumängudel ootab Klettenberg tugevat toetust ja kaasaelamist fännide poolt. "Oleme klubis kokku leppinud, et suvel korraldame mõne kodumängu ka suuremalt ja seda Paide linnastaadionil Premium liiga kodumängu raames," märkis ta.

Tagasi üles