Järva vald teenib prügila müügist pea 900 000 eurot

Järva Teataja
Copy
Paide linn ja Türi vald teenisid Väätsa prügila müügist 3,5 miljonit eurot. Nüüd soovib oma osaluse maha müüa ka Järva vald.
Paide linn ja Türi vald teenisid Väätsa prügila müügist 3,5 miljonit eurot. Nüüd soovib oma osaluse maha müüa ka Järva vald. Foto: Dmitri Kotjuh

Paide linnavalitsus ja Türi vallavalitsus müüsid ASi Väätsa Prügila aktsiad 2021. aasta oktoobris. Järva vald toona müüa ei soovinud.

Kohalikul omavalitsusel oli mõistlik prügilat omada seni, kuni sai ladestada olmejäätmeid – see lahendas nii korraldatud jäätmeveo sihtkoha probleemi kui teenis omavalitsusele ka tulu. Enam segaolmejäätmeid ladestada ei tohi. Kui olmejäätmeid ei saa ladestada, siis ei teeni prügila tulu ja kasumit sarnasel kujul, nagu enne 2022. aasta aprilli ning Väätsa Prügila ei too Järva valla eelarvesse täiendavat dividenditulu. Omanikuna peaks vald täiendavalt ettevõttesse investeerima, et tagada ettevõtte kasumlikkus. AS Väätsa Prügila investeerimiskavas kavandatavad mahud halvendaksid valla võimet teha investeeringuid valdkondades, mis kuuluvad omavalitsuse ülesannete hulka.

Läinud aasta detsembris otsustas Järva vallavolikogu moodustada ajutise komisjoni läbirääkimiste pidamiseks Järva vallale kuuluvate AS Väätsa Prügila aktsiate müügiks, kuna aktsiate omamine ei ole vajalik valla valitsemiseks. Ka ei tulene ühestki õigusaktist vallale kohustust tegeleda jäätmete käitlemisega, sh prügila majandamise ning opereerimisega.

Tagasi üles