Aasta kooli tiitlit jahib nii suur riigigümnaasium kui ka pisike saarekool

Järva Teataja
Copy
Tutipidu Paide gümnaasiumis
Tutipidu Paide gümnaasiumis Foto: Dmitri Kotjuh

Alates tänasest on ERRi Novaatori keskkonnas avatud rahvahääletus, mille tulemusel selgitatakse välja aasta kool 2024. Tiitlile kandideerib kümme finaali jõudnud kooli kuuest maakonnast. Hääletamine on avatud 24. maini.

Haridus- ja noorteameti aasta kooli projektijuhi Merili Kärneri sõnul oli huvi aasta kooli tiitli vastu mitmekesine ja koole kandideeris üle Eesti Jõhvist Kihnuni välja. „Konkursile esitasid oma videod nii suured gümnaasiumid kui ka väikesed maakoolid. Sel aastal soovisime tunnustada just neid koole, kus kasutatakse õppija toetamiseks mitmekülgseid ja huvitavaid koostöövorme nii koolisiseselt kui ka väliste osapooltega ning kus lõimitakse oskuslikult formaalset ja mitteformaalset õpet. On rõõm näha, et sõltumata kooli suurusest ja asukohast leitakse ikka võimalusi, kuidas seda teha,“ lausus Kärner.

Aasta kool 2024 žüriiliikme ja aasta kool 2022 tiitli võitnud Läänemaa ühisgümnaasiumi direktori Gina Metssalu sõnul oli valikut teha paras väljakutse. „Kõik konkursist osa võtvad koolid olid esile toonud ohtralt omanäolisi ja inspireerivaid näiteid sellest, kuidas nad oma õppetegevust rikastavad. Tõeliselt tore oli tõdeda, et koolirõõmu tõstvaid, kooliperet ühendavaid ja tavapärasest rutiinist väljaulatuvaid põnevaid projekte viiakse läbi igas Eestimaa nurgas - olgu tegemist kooliga pisikeses külas või hoopis suurlinnas. Suurt tunnustust väärivad kindlasti kõik konkursil osalenud koolid,” tõdes Metssalu.

Märksõnad

Tagasi üles