Türi valla kogukonnad hakkavad hoolsamalt liikuma

Anne Põder
, ajakirjanik
Copy
Rahastuse saajate hulgas olnud Türi laste metsajooks tõi liikuma 118 last ja noort.
Rahastuse saajate hulgas olnud Türi laste metsajooks tõi liikuma 118 last ja noort. Foto: Dmitri Kotjuh

Türi spordiklubide liit andis valla asutustele ja ettevõtetele võimaluse taodelda raha liikumisürituste korralduseks. Sellest võttis vedu mitu tegusat kogukonda, kes innustavad nüüd peagi inimesi erinevate ürituste kaudu rohkem liikuma.

Türi spordiklubide liidu juhatuse esimees martin Kaschan selgitas, et sel aastal pikaajalise traditsiooniga üritust "Türi valla külade talimängud" enam ei peetud, sest viimastel aastatel osavõtjate arv langes ning paljud kogukonnad enam võistkondi välja ei pannud. "Otsustasime läheneda teise nurga alt ning võtsime eeskuju kunagisest "Südamekuu" taotlusvoorust, kus eraisikud ja asutused said taotleda raha liikumisürituste korraldamiseks," lausus ta.

1. aprillil kuulutaski MTÜ Türi spordiklubide liit välja "Liigume koos kogukonnaga" taotlusvooru, kus teised mittetulundusühingud, seltsingud ja eraisikud said raha taotleda enda kogukonnas liikumisürituste korraldamiseks. Kaschan märkis, et taotlusvooru maht oli 3000 eurot ning iga taotleja sai küsida maksimaalselt 300 eurot ürituse kohta.

1. mai oli taotlusvooru tähtaeg ning kokku esitati Kaschani sõnul üheksa taotlust, millest rahastati kaheksat summas 2350 eurot. "Isiklikult tegi väga hea meelt, et taotlejaid oli piisavalt palju ning erinevatest Türi valla piirkondadest. Esindatud olid näiteks Kädva, Oisu, Väätsa ja mitmed teised," rääkis ta.

Lisaks said Kaschani sõnul rahastusest osa ka mõned Türi enda spordisündmused nagu traditsiooniline Türi metsajooks ning Väike-Vooremaa rogain. "Erinevaid liikumisüritusi tuleb nüüd mitmeid. Väätsal tehakse erinevatel kuupäevadel koguni kaks jalgrattamatka, millest ühe eestvedaja on Eesti jalgrattamuuseum," lausus ta.

Kaschan lubas, et kõik üritused koos kuupäevadega lisatakse ka Türi spordiklubide liidu kalendrisse, et võimalikult palju inimesi saaks nendest osa võtta. "Täname juhatuse poolt selle aasta taotlejaid ning loodetavasti saame ka järgmisel aastal kogukondi samal viisil aktiviseerida," sõnas ta.

Tagasi üles