Aasta sotsiaaltöötaja Kaili Käesel-Maastik: kogu aeg küsitakse, kuidas ma jaksan

Maarit Nõmm
, Järva Teataja reporter
Copy
Inimeste peades on sageli samalaadne keeruline rägastik nagu remmelgatel Paide tehisjärve ääres. Eesti aasta sotsiaaltöötaja Kaili Käesel-Maastik on oma elu pühendanud psüühiliste erivajadustega inimeste aitamisele. Oma hoolealuseid toob ta tehisjärve äärde loodust nautima väga sageli.
Inimeste peades on sageli samalaadne keeruline rägastik nagu remmelgatel Paide tehisjärve ääres. Eesti aasta sotsiaaltöötaja Kaili Käesel-Maastik on oma elu pühendanud psüühiliste erivajadustega inimeste aitamisele. Oma hoolealuseid toob ta tehisjärve äärde loodust nautima väga sageli. Foto: Dmitri Kotjuh

Kolme poja ema ja ettevõtja Kaili Käesel-Maastik (47) valiti tänavu Eesti kolme parima sotsiaaltöötaja hulka. Ta on pannud aluse edukale erihoolekandeteenust osutavale mittetulundus­ühingule ning alates sellest aastast ka samasse valdkonda kuuluvale ettevõttele.

Kaili on hea inimene, kes parandab maailma tööga, mida paljud teha ei taha: ta muudab elu ilusamaks psüühilise erivajadustega inimestel.

Tema maastikuautot ja vahtralehte tuntakse linna vahel väga hästi, sest Paides on Kaili elanud juba 12 aastat. Nii palju kui ta on ihult ja hingelt sotsiaaltöötaja, on ta ka saarlane, kellel Kesk-Eestiga kohanemine võttis aega. Praegu tunneb ta end siingi koduselt ning abistab inimesi üle maakonna ja kaugemalgi. Sotsiaaltöö pole enam ammu ainult toimetulekutoetus ja toiduabi, ütleb ta.

Tagasi üles