Järva-Jaani hingas triatlonirütmis

Triatlon.
Triatlon. Foto: Kuido Saarpuu

Alexela Eesti Triatloni karikasarja teisel etapilpühapäevasel Järva-Jaani triatlonil pälvisid esikohad Rinel Pius ja Anette Zukker. Triatloniakadeemia korraldatud võistlusel oli seekord kavas sprindidistants.

Piusi võiduajaks mõõdeti 55 minutit ja 57 sekundit. Ta teenis ülekaaluka võidu Kristo Prangeli (+3.40) ja Sander Ilvese (+4.27) ees. „See võistlus oli mõeldud treeningvõistlusena, kuna mul on pikem paus vahel olnud ja ma olen siiani teinud poolikuid distantse,“ ütles Pius. „Eesmärk oli teha kiireid liigutusi ja vahet poleks olnud, kus positsioonil olen, andes endast ikka maksimumi.“

Naiste üldarvestuses oli parim teist etappi järjest Zukker koguajaga 1:05.53. Tema järel sai teise koha Liis-Grete Arro (+0.38) ja kolmanda koha Relika Toome (+1.42). „Jäin kõige rohkem jooksuga rahule,“ ütles Zukker. „Ujumine on minu nõrgim külg triatlonis. Seda ma kartsin kõige rohkem, sest ma olen sel aastal teinud tegelikult ainult ühe avaveeujumise trenni.”

Erinevates vanuseklassides olid parimad: Arseni Loginov (PA), Kaspar Haav (MJ), Alexandra Schipai (NJ), Ville Markus Varik (M20-24), Kirke Külmhallik (N20-24), Rinel Pius (M25-29), Anette Zukker (N25-29), Sander Ilves (M30-34), Liis-Grete Arro (N30-34), Sergei Voronichev (M35-39), Maarja Sau (N35-39), Rene Kuldkepp (M40-44), Olga Lozinski (N40-44), Danel Hein (M45-49), Eva Sepping (N45-49), Toomas Loho (M50-54), Eneli Pall (N50-54), Andrus Jaamul (M55-59), Irina Oleinitš (N55-59), Meelis Veilberg (M60-64), Siiri Kaaver (N60-64) ja Andrei Mann (M65-69). Kokku sai kõige pikemal distantsil tulemuse kirja 225 triatleeti.

Supersprindi distantsil võistelnud B klassi noortest oli kiireim noormees Gustav Karl Metspalu ajaga 32.58 ning parim neiu Evamaria Albert ajaga 33.34. Metspalule järgnesid Mikk-Mihkel Engel (34.01) ja Robin Nikolajev (35.26), Albertile Karola Viinapuu (35.26) ja Nora Lehtme (35.31).

Lastedistantsil (0,15 km ujumist, 4 km rattasõidu ja 1 km jooksmist) olid C klassi poiste seas kolm nobedaimat Maru Mäesepp (15.00), Robert Taba (15.06) ja Mairold Pärn (15.20). Sama vanade tüdrukute seas olid kolm paremat Arabella Raie (16.15), Anna Helene Rauk (16.40) ja Victoria Kraam (17.12). D klassi poiste hulgas võidutses Markus Albert (16.47), kellele järgnesid Tommi-Robin Tallermaa (17.30) ja Daniel Storozhuk (20.12). D klassi tüdrukute hulgas sai esikoha Liv Grete Raudsepp (16.43), edestades Grete Metspalu (16.45) ja Adeele Inderlin Koorti (17.42).

E klassi laste võistlusel lõpetas viis tubli last: Minna Mihhailov, Oskar Rauk, Terek Selge, Jaagup Uibo ja Mikk Saar.

Alexela Eesti Triatloni karikasarja kolmas etapp toimub 16. juunil Valgas, kus selguvad ühtlasi olümpiadistantsi Eesti meistrid 18+ aastaste vanuseklassides.