Rattaorienteerujad võistlesid Balti meistrivõistlustel

Anett Liisa Parts võistlushoos.
Anett Liisa Parts võistlushoos. Foto: Erakogu

Järvamaa rattaorienteerujad võistlesid Lätis Daugavpilsis Balti meistritiitlitele tavarajal ja sprindis.

Orienteerumisklubi JOKA eestvedaja Paul Poopuu sõnas, et lisaks Baltimaade parimatele oli võistlustel konkureerimas ka mitmeid Soome ja Šveitsi koondislasi, kes valmistusid järgmise nädalavahetuse rattaorienteerumise MK etappideks Smiltenes.

Iga võistlus toimus erineval metsamaastikul ning avapäeva tavaraja sooritusi mõjutas Poopuu hinnangul ka väga kuum ilm, kus temperatuur kerkis võistluse jala 33 soojakraadini. „Rajameistri poolt planeeritud rajad, koos suure kuuma ja tuhkliivaste radadega pakkusid võistlejaile tõsise väljakutse,” lisas ta.

Mitmekordne maailmameister Tõnis Erm hindas seda võistlust koguni oma võistluskarjääri top10 raskema raja sekka. Meesjuunioride 26,9 km ja 21 kontrollpunktiga rajal saavutas Järvamaa orienteerumisklubi JOKA noormees Kennet Keerberg viienda koha ajaga 2:29.57. Kerto Kaasiku lõpetas seitsmendana. Neidude W17 klassi 16,6 km ja 15 kontrollpunktiga rajal saavutas Anett Liisa Parts neljandada. Eespool olid tugevad Leedu neiud, kes hiljutistel Euroopa meistrivõistlustel medalivõitudeni jõudsid. Seekord võitis Beatrice Šimkute ajaga 1:27.02. Veteranide M40 klassi saavutas Priit Poopuu üheksanda koha ja M60 klassis lõpetas Paul Poopuu kümnendana.

Sprindivõistlus peeti päev hiljem veidi jahedamates ilmaoludes ja hea tiheda radade võrguga linnalähi maastikul. „See sobis meie võistlejaile hoopis paremini,” märkis Poopuu.

Meeste eliitklassi 6,8 km ja 21 kontrollpunktiga rajal võitis Jonas Maišelis Leedust ajaga 22.43. Eesti parim rattaorienteeruja Lauri Malsroos oli pikalt võistluse liidriks, ent enam kui pooleminutiline viga raja lõpuosas langetas ta lõpuks 19 sekundilise kaotusega teiseks. JOKA klubi võistleja Priit Poopuu saavutas kolmekümne mehe konkurentsis 14. koha. Neidude W17 klassis suutis Anett Liisa Parts seekord end pronksile sõita. Võitis neidude rattaorienteerumise Euroopa meister Irmante Aleliunaite Leedust. Meesjuunioride seas oli JOKA parimana Kerto Kaasiku kuues ja Kennet Keerberg seitsmes. Kullavõitu korda Daumantas Kiela Leedust.

Kolmandal päeval võisteldi Läti suurima orienteerumisvõistluse Kapa-3 raames lühirajal. Neidude W17 klassis suutis Anett Liisa Parts veelgi sammukese kõrgemale tõusta ja lõpetas teisena. Meesjuunioridest saavutas Kerto Kaasiku viienda, Maarius Kotsulim kuuenda ja Kennet Keerberg seitsmenda koha. Noormeeste M17 klassis lõpetas Timo Poopuu üheksandana. Meeste eliitklassis oli Priit Poopuu taas 14. ja veteranid M60 klassis Paul Poopuu kümnes.

Samas toimunud Kapa kolme päeva orienteerumisjooksul saavutas Siiri Poopuu naisveteranide N65 kassis teise koha.

Rattaorienteerujate hooaeg jätkub eeloleval nädalavahetusel MK etappidega Lätis Smiltenes, kus selguvad ka U23 klasside maailmameistrid. (JT)