Türi raudteeliin püsib sama populaarne kui varem

Järva Teataja
Copy
Türi raudteejaam
Türi raudteejaam Foto: Kaspar Pokk/Kanal2

2024. aasta juunikuus sõitis Elroni reisirongidega enam kui 672 000 reisijat, mis on aasta varasemast 5% vähem. Esimese poolaasta jooksul on rongiga sõitnud 3,98 miljonit reisijat.

“Rongireisijate arvule on juunikuus tervikuna tugevat mõju avaldanud toimuvad laiaulatuslikud raudteeremondid. Näiteks Tapa – Tartu vahelisel raudteel toimuvad remonttööd küll vaid keskmiselt kuuel argipäeval kuus, kuid reisijate arv lõunasuunal vähenes eelmise aasta juuniga võrreldes ligi viiendiku,” ütles Elroni kommunikatsioonijuht Kristo Mäe. „Esimesel poolaastal oli kogu reisijate arv tervikuna aasta varasemast küll 3% suurem, kuid juunikuus eelmise aasta juuniga võrreldes 5% väiksem. Juunikuu tõi ka poolaasta reisijate päevarekordi, kui 7. juunil sõitis Elroni rongidega 30 763 reisijat.“

2024. aasta algusest (jaanuar – juuni) on rongiga sõitnud üle 3,98 miljoni reisija, mis on aasta varasemast 3% enam. Esimesel poolaastal kasvas reisijate arv 2023. aastaga võrreldes kõige enam läänesuunal (Turba, Paldiski, Kloogaranna, Keila) +10%, kõige enam vähenes see lõunasuunal (Tartu, Valga, Koidula) – 11%.

Juunis reisiti rongidega üle 672 000 korra, mis on eelmise aasta juunist 5% vähem. Läänesuuna (Turba, Paldiski, Kloogaranna, Keila) reisijate arv on eelmise aasta juuniga võrreldes väiksem - 1%, idasuunal (Rakvere, Narva) - 1%, edelasuunal (Rapla, Türi, Viljandi) - 6% ja lõunasuunal (Tartu, Valga, Koidula) - 19%.

Juunis olid populaarseimad liinid Tallinn-Turba (106 071 reisijat), Tallinn-Paldiski (99 803 reisijat) ja Tallinn-Aegviidu (86 937 reisijat).

Elron (AS Eesti Liinirongid) on riigile kuuluv operaatorfirma, mis korraldab Eesti Raudtee AS ja Edelaraudtee AS-le kuuluval raudteel reisirongiliiklust. 2023. aastal tehti Elroni rongidega 7,83 miljonit reisi.

Tagasi üles