Arvamusfestivalil otsitakse kadunud Paidet

Järva Teataja
Copy
Möödunud aastal esines arvamusfestivalil ansambel Elephants From Neptune.
Möödunud aastal esines arvamusfestivalil ansambel Elephants From Neptune. Foto: Dmitri Kotjuh

9. ja 10. augustil peetaval arvamusfestivalil toimub üle kahesaja arutelu. Mõlemal õhtul on võimalik nautida ka suurepärast Eesti muusikat, sest Paide Vallimäel astuvad üles Anett ja Egert Milder Bänd. Lisaks pakub festivali kultuuriprogramm põnevat mõtteainet, sest Paide teatri eestvedamisel tõstatatakse üles väikelinna identiteet.

Paide teater korraldab arvamusfestivali kultuuriprogrammi ühe osana valdkondadevahelise kunstifestivali, mille pealkiri on «Kadunud Paide». Kunstifestival koosneb erinevatest osadest, mis kõik pakuvad inimestele omamoodi üllatust. Kahe päeva jooksul toimuvad nii etendused, installatsioonid, näitused, kontserdid kui ka performance’id.

«Just kultuuriprogramm on üks väga tugev arvamusavalduse viis, mis on mõeldud kõigile linnakodanikele, mitte vaid festivalikülastajatele,» rääkis arvamusfestivali eestvedaja Kaspar Tammist. Tema sõnul on arvamusfestivali ja Paide teatri vaheline koostöö mõttes olnud juba mõnda aega. «Nii arvamusfestival kui ka Paide teater soovivad mõlemad Paide elu muuta ja korraldada,» põhjendas ta.

Märksõnad

Tagasi üles