Paide linnameeskond kohtub islandlaste Stjarnaniga

Paide linnameeskond võtab mõõtu Islandi klubi Stjarnaniga.
Paide linnameeskond võtab mõõtu Islandi klubi Stjarnaniga. Foto: Stjarnan FC/Facebook

Eile õhtul mängis kohalik linnameeskond 1-1 viiki waleslaste Bala Town F.C-ga. Kuna esimese mängu võitsid paidekad 2-1, siis kokkuvõttes minnakse edasi Euroopa Konvrentsiliiga teise eelringi.

Euroopa Konvrentsiliiga teise eelringi vastaspaar loositi sama loosimisürituse käigus, kus tõmmati potist esimese eelringi vastane. Paide ja Bala paari vastaseks tõmmati paari Linfield FC (Põhja-Iiirmaa) - Stjarnan FC (Island) võitja.

Paari esimene kohtumine toimus Islandil ning viikingid panid Põhja-Iirima tiimi koduseinte toel 2-0 sellili. Tundus, et üsna kindlalt lähebki paarist edasi Stjarnan, kuid Linfield tegi eile islandlaste elu tohutult keeruliseks. Asuti varakult 1-0 juhtima, islandlased viigistasid, mängu viimase 20 minutiga lõid Linfieldi mängumehed veel kaks väravat ning tegid seisuks 3-1. Kokkuvõttes tähendas see, et kahe mängu koondseis oli viigiline ehk 3-3. Tunduski juba, et Paide vastane otsustatakse samuti lisaajal või penaltiseerias, kuid islandlased võtsid 88. minutil jõuga edasipääsu endale. Linfield küll võitis mängu 3-2, kuid üldskooriga 4-3 läksid edasi Stjarnani mängumehed.