Öine orienteerumisseiklus päädis meistrivõistluste medalivõitudega

Naiste medalivõitjad Eesti meistrivõistlustel öises orienteerumises.
Naiste medalivõitjad Eesti meistrivõistlustel öises orienteerumises. Foto: OK Võru

Tänavused Eesti meistrivõistlused orienteerumise öisel tavarajal peeti Läti piiri ääres asuvas Vaskpalu metsas Valga vallas, Hargla külas.

Orienteerumisklubi JOKA eestvedaja Paul Poopuu andis teada, et seikluslikule öisele võistlusele kogunes ligi 200 osalejat. „Väga hea nähtavuse ja läbitavusega hõre männimets võimaldas küll kiiret edasiliikumist, kuid salakaval ja vahelduvate pinnavormidega luitemaastik põhjustas märkimisväärseid orienteerumisraskusi paljudele favoriitidelegi,” sõnas ta.

Naiste põhiklassis oli 9,8 km pikkusel rajal tiitlikaitsjaks Eleri Hirv (OK Võru), kelle suurimaks konkurendiks oli Sigrid Ruul Järvamaa orienteerumisklubist JOKA. Nende vaheaegade võrdlus läbi kogu raja näitab, et kõige suurem vahe oli neil omavahel 1 minut ja 15 sekundit. Seejuures läbis Ruul raja soolojooksuna, Hirv aga oli suuremas osas rajast nägemisulatuses Kadri Kadakaga (Saue Tammed), kellele ta oli kolme minutiga järele jõudnud. Raja viimasel kolmandikul kallutas võistluse enda kasuks Eleri Hirv, kes võitis ajaga 1:06.40 oma neljanda kulla 30-sekundilise eduga Sigrid Ruuli ees, Kadri Kadakas teenis pronksi, kaotades võitjale 2.58.

Meeste 12,6 km rajal võitis kindla eduga Kristo Heinmann Värska OK Pekost.

Neidude N16 vanuseklassis võitis JOKA neiu Anett Liisa Parts 13 konkurendi seas pronksmedali. Kaisa kallas saavutas samas vanuseklassis kuuenda koha.

Veteranide seas üllatasid kolmikvõiduga JOKA klubi vanemad härrasmehed M65 vanuseklassis. Võitis Kalev Ruberg, kellele järgnesid Kalmer Keevend ja Raul Laas. meeste M55 vanuseklassis võitis JOKA-le kulla Tenno Alamaa. naiste N35 vanuseklassis lõpetas hõbedavõiduga Helle Hallik ja N65 vanuseklassis võitis pronksi Siiri Poopuu.

Juba järgmisel nädalavahetusel selguvad Sakala kõrgustikul sudiste küla piirkonnas Eesti meistrid orienteerumisjooksu tavarajal ja noorte ning veteranide teatejooksudes. (JT)