Oktoober on ebaseaduslike relvade, laskemoona ja lõhkematerjali loovutamise kuu

Copy
Ebaseaduslikud relvad.
Ebaseaduslikud relvad. Foto: PPA

Politsei- ja Piirivalveamet koos partneritega kutsuvad oktoobrikuus inimesi üles vabatahtlikult ja karistust kartmata loovutama nende kodudes olevaid ebaseaduslikke relvi, laskemoona ning lõhkematerjali.

Kampaania kestab terve oktoobrikuu ning selle eesmärk on vähendada inimeste kodudes leiduvate keelatud ja ohtlike esemete hulka ning seeläbi suurendada ühiskonna turvalisust.

Politsei- ja Piirivalveameti politseimajor Anneli Annist ütleb, et kui kellelgi on enda või lähedase majapidamises ebaseaduslikke relvi, nende osi või lõhkematerjali, siis tuleb helistada häirekeskuse numbril 112 ning sellest teada anda. „Kirjeldada tuleks võimalikult detailselt, millise esemega on tegu, kust ese leiti ning kus see parasjagu asub. Seejärel tulevad politseinikud või demineerijad, kes keelatud esemed endaga kaasa viivad. Mitte mingil juhul ei tohi ise püss seljas või lõhkematerjali pakk kaenlas politsei- või päästeametihoonetesse kohale tulla,“ rõhutas Annist.

„Eestis leitakse ja tehakse kahjutuks aastas üle 5000 lõhkekeha. Jätkuvalt leitakse kodudest lõhkematerjali, sealhulgas ka lõhkeainet. Ka väikeses koguses lõhkematerjaliga vale ümberkäimine võib ohustada koduomanikku ennast, aga ka naabreid ja lähedasi. Näiteks selle aasta alguses Käravetel korterist ja kuurist leitud lõhkeaine plahvatamisel olnuks tagajärjed väga traagilised. Kui hoolid oma lähedastest ja iseendast, siis teavita kindlasti lõhkematerjalist numbril 112, demineerijad tulevad kohale ja tegelevad ohu likvideerimisega,“ ütles päästeameti demineerimiskeskuse juhataja Kalvar Tammine.

Juba mitmendat korda toimuva kampaania käigus on inimesed politseile ja päästeametile oma kodudest ära andnud sadu ebaseaduslikke tulirelvi, laskemoona ja hulgaliselt lõhkekehi ning -ainet.

Politsei koos partneritega juhib üleriigilise kampaaniaga inimeste tähelepanu ebaseaduslike esemete loovutamisele kord aastas, kuid tegelikult saab koju jäänud ohtlikke esemeid karistust kartmata loovutada aastaringselt.

Kampaania partnerid on Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet, Kaitsepolitseiamet, prokuratuur ja Häirekeskus.

Tagasi üles