Maailma parimatele küündisid kõige lähemale Evely Kaasiku ning Timo ja Lauri Sild

Orienteerujad Lauri Sild (vasakult), Evely Kaasiku ja Timo Sild
Orienteerujad Lauri Sild (vasakult), Evely Kaasiku ja Timo Sild Foto: Ossi Rasmus Priks

Soomes Kuopio lähistel, kus järgmisel suvel toimuvad orienteerumise maailmameistrivõistlused, algasid selle ala tänavuse maailma karikasarja finaaletapid.

Esmalt võisteldi tavarajal, MMi maastikutüüpi olid tulnud uudistama 138 meest ja 112 naist. Starditi kolmeminutilise intervalliga, mistõttu võistlus kestis väga pikalt.

Naiste konkurentsis oli eestlannadest selgelt parim Evely Kaasiku, kelle vaheajad 11,7-kilomeetrisel rajal püsisid kogu raja vältel esikümnes ning kes lõpetas 9. kohaga, aeg 1.24.00. Kaotust võitjale kogunes 10.15. Ülekaaluka võidu võttis taaskord maailma esinumber, rootslanna Tove Alexandersson.

Meeste tulemused 14,5 kilomeetrisel rajal olid märksa tihedamad. Esikolmik mahtus minuti ja 45 sekundi sisse. Võidu pälvis kodupubliku rõõmuks tänavune Euroopa meistrivõistluste pronks Miika Kirmula.

Parimateks eestlasteks olid väga võrdselt jooksnud võrumalastest vennad Timo ja Lauri Sild, keda jäi üksteisest lahutama vaid 13 sekundit. Vanem vend Timo sai 21. koha kaotusega 8.02 ning noorem vend Lauri 26. koha kaotusega 8.15.

Laupäeval on kavas lühirada ja pühapäeval teatejooksud.