Saada vihje

Jalgrattamuuseum alustab töötubadega

Copy
Artikli foto
Foto: Eesti jalgrattamuuseum

Väätsal asuvas Eesti Eesti Jalgrattamuuseumis alustatakse pühapäeva keskpäeval uut töötubade sarja, mis tutvustab vanaaegseid tehnikaseadmeid ja nende toimimist. Töötubades võetakse need seadmed osaliselt lahti ja näidatakse, kuidas nad töötavad, samuti õpetatakse neid kasutama.

Esimene töötuba pühendatakse mehaanilisele arvutile, millega saab liita, lahutada, korrutada ja jagada. Neid hakkas Willgodt Odhner valmistama Peterburis 1880. aastatel ja sealt levis ta kiirelt üle maailma. Nõukogude Liidus oli sama masin tuntud Felixi nime all.

Kuna inimesed saavad töötoas ajaloolisi arvuteid ise proovida, on osalejate arv piiratud 15ga - end palutakse registreerida siin oleval vormil või meiliaadressil info@velomuseum.ee.

Ürituse sihtgrupiks on kõik noored ja vanad tehnika- ja matemaatikahuvilised alustades vanusest, kus on selged liitmise, lahutamise, korrutamise ja jagamise mõisted ja lõpetades nendega, kel säilinud eluterve uudishimu maailma vastu.

Sissepääs muuseumipileti hinnaga- täiskasvanutel 7, lastel ja pensionäridel 5 eurot.

"Mis on karu kõhus" ehk kuidas vanad asjad töötavad töötubadeseeria käivitatakse presidendi poolt välja kuulutatud Uudishimupäeval, mille osa üritus ühtlasi on.

Väätsal tegutsev jalgrattamuuseum on võtnud oma lisamissiooniks igasuguse ajaloolise väiketehnika eksponeerimise ja tutvustamise. Muuseumis saab lisaks ajaloolistele ratastele vaadata ka hulganisti enne 1944 valmistatud raadoid, grammofone, telefone, telegraafiaparaate, kirjutusmasinaid, õmblusmasinaid, arvutusmasinaid ja palju muud. Nii mitmedki nende tollased tootjad ja edasimüüjad tegelesid toona ühtlasi ka jalgratastega.

Tagasi üles