Saada vihje

Järgmisel nädalal algab kaitseväe selle aasta suurim õppus Siil 2025

Toimetaja: Kuido Saarpuu
Suurõppusel Siil jäid paljud õppuse õlamärgid välja jagamata, sest igast viiest kutsutust kaks arvasid, et Eesti kaitsmine on kellegi teise töö.
Suurõppusel Siil jäid paljud õppuse õlamärgid välja jagamata, sest igast viiest kutsutust kaks arvasid, et Eesti kaitsmine on kellegi teise töö. Foto: Kristjan Teedema

Esmaspäeval, 5. mail koonduvad Eesti kaitseväe ja liitlaste üksused ühisele rahvusvahelisele õppusele Siil 2025, mis kestab 23. maini. Õppuse põhifookuses on harjutada Eesti ja regionaalsete kaitseplaanide võtmeülesannete täitmist koostöös liitlastega ning seejuures kontrollitakse kaitseväe, Kaitseliidu ja liitlasüksuste lahinguvalmidust. Peamisteks hinnatavateks üksusteks on Eesti diviisi 1. jalaväebrigaad ja Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonna määratud üksused.

Käesoleva aasta Siili raames pööratakse erilist tähelepanu nii täiendavate liitlasüksuste sissetoomisele Eestisse kui ka nende üksuste vastuvõtmisele ja integreerimisele Eesti diviisi koosseisu koos viivitamatu lahingvalmiduse saavutamisega. 30. aprillil lõppes õppusele eelnev liitlasüksuste Eestisse toomine, mille käigus harjutati Ühendkuningriigist ja Prantsusmaalt täiendavate liitlasvägede suuremahulist ja kiiret siirmist Eestisse kolmes domeenis – õhu kaudu, meritsi ning mööda maismaad.

Siil 2025 peamised lahingulised väljaõppetegevused leiavad aset Kirde- ja Kagu-Eestis asuvatel väljaõppealadel, valdavalt kaitseväe keskpolügoonil, Nursipalu harjutusväljal ning nende ümbruses. Väiksemas mahus toimuvad tagala-ala julgestamise ja Eesti diviisi operatsioonide toetustegevused teiste relvaliikide ja väejuhatuste poolt nii Lääne-, Põhja-, kui ka Kesk-Eestis, samuti võib näha liitlaste, kaitseväe ja Kaitseliidu üksuste taktikalist liikumist üle terve Eesti.

Kommentaarid
Tagasi üles