T, 4.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Paidelased paistsid mälumängusaates silma

Merili Nikkolo
Paidelased paistsid mälumängusaates silma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jaan Allik.
Jaan Allik. Foto: Kanal 2

Eile õhtul oli Kanal 2 eetris mälumängusaade «Mis? Kus? Millal?», kus televaatajad võitsid napi 6:5 tulemusega Jaan Alliku võistkonda.
Saate parima küsimuse esitas Rainer Lootmäe Paidest, kes võitis 600 eurot.
Jaan Alliku võistkonda kuulus Paidest pärit muusik ja raadiosaate juht Madis Aesma, kes sai saate parima mängija auhinna.

Teravkeelse ja protestilembese kapten Alliku võistkonnal polnud eilses mängus õnne. Kui punktiseis oli televaatajatega 5:5 tasa, valis vurrinool välgu sektori, kus tarkade võistkond saab punkti vaid siis, kui vastab kolmele järjestikusele küsimusele õigesti. Võistkonna «miiniks» sai välgu sektori teine küsimus, mis kirjeldas vanade pärslaste koosoleku tavasid. Nimelt arutasid pärslased ühte ja sama otsust kahel järjestikusel päeval. Küsimuse saatnud Rainer tahtis teada, mille poolest need kaks arutelu erinesid. Kuigi kapten Allik pakkus oma versiooni, peitus õige vastus selles, et esimesel päeval võeti otsus vastu purjutades, teisel päeval aga vaadati kaine peaga üle. Selle küsimuse eest sai ka Rainer Lootmäe parima küsimuse preemia.

6-kordse Eesti mälumängumeistri Jaan Alliku võistkonnas mängisid muusik ja telesaatejuht Indrek Vaheoja, muusik ja raadiosaatejuht Madis Aesma, filmilavastaja ja muusik Hardi Volmer, riigikogu liige Kadri Simson ja ajakirjanik Andres Pulver.

Sel hooajal osaleb turniiril viis 6-liikmelist võistkonda, kellest kaks pääseb poolfinaali. Eelmisel laupäeval seljatas 5-kordse Eesti mälumängumeistri Tiit Naaritsa võistkond napilt 6:5 televaatajad. Alliku võistkonnal on vaatamata kaotusele siiski veel võimalus poolfinaali pääseda, seda juhul, kui kõik järgmised eelringide võistkonnad kaotavad televaatajatele suurema punktivahega.

Märksõnad
Tagasi üles