Saada vihje

Võrdõigusvolinik tuleb Paidesse inimeste muresid kuulama

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Merili Nikkolo
Copy
Järva maavalitsus
Järva maavalitsus Foto: maavalitsus

Võrdõigusvoliniku kantselei kutsub inimesi järgmisel kolmapäeval, 13. novembril Paidesse tasuta nõustamisele. Lisaks on Järvamaa Arenduskeskuse korraldatud ettevõtlusnädalal võimalik kuulata võrdõigusvolinik Mari-Liis Sepperi avalikku loengut «Kasu ja uuendus võrdõiguslikkusest».

Kui seni on võrdõigusvolinik võtnud inimesi nõustamiseks vastu vaid Tallinnas, siis sellest aastast saavad ka teiste maakondade elanikud parema võimaluse oma murest rääkida. «Siiani on kõik soovijad saanud voliniku kantseleisse pöörduda e-kirja või telefoni teel ja see võimalus on jätkuvalt, kuid sageli on inimestel kergem oma lugu rääkida, kui nad saavad seda teha silmast silma,» ütles võrdõigusvolinik Mari-Liis Sepper.

Nõustamisele oodatakse eelkõige neid, kes on kogenud, et neid on tööelus või muus olukorras asetatud ebasoodsamasse olukorda nende soo, lapsevanemaks olemise, rahvuse, vanuse, nahavärvuse, usundi, puude või seksuaalse identiteedi tõttu.

«Ebavõrdne kohtlemine ehk diskrimineerimine on näiteks see, kui inimest koheldakse võrreldes tema kolleegidega halvemini pärast lapsehoolduspuhkuselt naasmist. Samuti on keelatud maksta sama või võrdväärse töö eest naisele madalamat töötasu kui mehele. Tööle värbamisel ei tohi kandideerija rahvus saada takistuseks,» märkis Sepper.

Et nõustamine toimub maakondades esmakordselt, võib tulla rääkima ka lähedasega juhtunud sündmusest või aastaid tagasi aset leidnud diskrimineerimisest. Sellega kaardistab voliniku kantselei inimeste kokkupuuteid diskrimineerimisega.

Nõustatakse eesti, vene ja inglise keeles. Soovi korral võib jääda anonüümseks, samuti ei pea avaldama väidetava diskrimineerija nime.

Võrdõigusvoliniku avalik loeng vastab küsimustele: mida tähendab võrdne kohtlemine? Kas ebavõrdseid tuleb kohelda erinevalt? Millist kasu tõuseb võrdõiguslikkuse edendamisest? Ühtlasi toob loeng välja põhjused, miks tööandjad, ettevõtjad ning kohalikud omavalitsused peaksid silmas pidama nii ühiskonnas laiemalt kui ka väiksemates kollektiivides leiduvat mitmekesisust.

Võrdõigusvoliniku loeng «Kasu ja uuendus võrdõiguslikkusest» toimub 13. novembril kell 13.15 – 14.15 Järva maavalitsuses (Rüütli 25).

Tasuta nõustamine on kell 14.15 - 17.00 Järva maavalitsuses (Rüütli 25).

Märksõnad

Tagasi üles