Politsei paneb töönädala esimesel päeval sõidukijuhid puhuma

FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Esmaspäeval, 13. aprillil korraldab politsei Järvamaal reidi, kõrgendatud tähelepanu all  on mootorsõidukijuhid. Märtsikuu alguses toimunud reidi käigus kontrollis politsei Järvamaal kahe tunni vältel ligi 800 juhti, neist viiel tuvastati alkoholi lubatud piirmäära ületamine ja nende suhtes alustas politsei väärteomenetlust.

Tellijale

Toona ütles patrullitalituse juht Halar Hallimäe Järva Teatajale, et muretsemiseks on jätkuvalt põhjust. "Politsei on erinevatel aegadel ja erinevates kohtades sõidukijuhtide võimalikku joovet kontrollinud ja kaua ei ole olnud põhjust rõõmustamiseks, et kõigi juhtidega oli kõik korras. Iga juhi kohus on enne sõitma asumist veenduda oma tervislikus seisundis ja kahtluse korral soovitame rooli mitte istuda. Joove ja väsimusseisund mõjutavad oluliselt reageerimiskiirust ning see omakorda suurendab õnnetuse juhtumise tõenäosust. Vastutustundlik juht peaks olema hooliv nii enda kui ka teiste suhtes ja hindama enda seisundit enesekriitiliselt liikusohutuse seisukohalt, mitte mõtlema, et ehk ei jää vahele," selgitas ta.

Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2-1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahviga, arestiga kuni 30 päeva või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni 12 kuuks.

Tagasi üles