L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Põlenud kortermaja sai katuse peale

Järva Teataja
Facebook
Comments

Järvamaal Sargvere külas süütamise tõttu kannatanud 24 korteriga elamu uus katus on Paide valla abivallavanem Margo Hussari ütlust mööda põhimõtteliselt valmis. «Katus on hoonel peal, käivad veel pisemad tööd,» lisas ta.

Valla majandusnõunik Helle Künsar kinnitas, et suuremad taastamistööd on peaaegu valmis ning nad ootavad põlengus enim kannatanud korteritele uusi aknaid. «Sel nädalal meil ehituskoosolekut ei olnud, kuid ehitaja peaks tegelema üldkasutatavate ruumide elektrisüsteemi taastamisega,» selgitas ta.

Ehitajal oli katusetöödeks aega 60 päeva, kuid katus on saanud peale kiiremini, umbes 45 päevaga.

Kui kaks korterit välja arvata, on maja kolmanda korruse korterid praegu elaniketa. «Püüame annetatud rahaga (kokku umbes 16 000 eurot) teha ära ülemise korruse korterite põrandad. Vettinud põrandaid oleks elanikel endil keeruline välja vahetada,» selgitas Künsar. «Paar nädalat tagasi TV3s tehtud pöördumisele, kus ootasime abi korterite lagede remondiks, oli samamoodi positiivne tagasiside. Meile annetati pahtlit ja värve.»

Helle Künsar sõnas, et Sargvere maja põleng oli vallale üks aegade suurimaid katastroofe. Põleng mõjutas otseselt või kaudselt rohkem kui pooltsada korrusmaja elanikku. «Küla ja Paide valla seisukohalt on ülioluline, et need inimesed jääksid kodukanti,» rõhutas ta.

Kõik, kes soovivad nõu ja jõuga kaasa lüüa Sargvere kortermaja taastamises, võivad endast märku anda Paide vallavalitsusele. Telefoninumbrid leiab valla koduleheküljelt.

Sargvere kortermaja põles 18. veebruaril. (JT)

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles