P, 2.04.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Järvamaa kõige targemate vanemate lapsed õpivad Järva-Jaanis

Kuido Saarpuu
, reporter
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Kristo Kivisoo / Järva Teataja.

Kolm kuud kestnud üle-eestilises Targa Vanema testis kontrollis oma kasvatusalaseid teadmisi üle 4500 lapsevanema, kellest Järvamaal saavutasid parima tulemuse Järva-Jaani gümnaasiumis õppivate laste emad-isad.

Teavitusprogrammi Tark Vanem veebipõhises testis pidid vanemad lahendama ja analüüsima etteantud olukordi, kuidas oma lastega alkoholiteemadel rääkida ning nendega arukaid kokkuleppeid sõlmida. Üle 30 000 testi täitnud lapsevanemast registreeris oma tulemuse rohkem kui 4500, kes osalesid ka koolidevahelisel võistlusel. Järvamaa koolide pingereas tuli Järva-Jaani gümnaasiumi järel teisele kohale Koeru keskkool ja kolmandale Retla kool.

Siseminister Hanno Pevkuri sõnul võtsid testist eriti aktiivselt osa just algklassides käivate laste vanemad, kes on ka tänavuse projekti peamiseks sihtgrupiks. “Kahjuks näitavad uuringud, et lapsed proovivad alkoholi juba väga varajases eas, seega on parim aeg ennetustööga alustamiseks juba algklassides,” sõnas Pevkur. “Vastutustundliku vanema ülesandeks on olla lapsele eeskujuks, osaleda tema hoiakute kujundamisel ning selgitada, kuidas alkoholile või sigaretile “ei” öelda, kui eakaaslased selleks survet avaldavad,” lisas Pevkur ning soovis kõigile lapsevanematele kindlat meelt ka peagi algaval koolivaheajal.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tagasi üles