Paide riigigümnaasium avab kolme aasta pärast uksed

Täna allkirjastasid Paide raekojas haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi, Paide linnapea Siret Pihelgas ja linnavolikogu esimees Peeter Saldre riigigümnaasiumi loomise kokkuleppe.

Jürgen Ligi ütlust mööda annab tänane allkirjastamine kindluse, et aastal 2018 on riigigümnaasium Paides lõplikult valmis.

«Tänased allkirjad tähistavad mõistlikku kompromissi, millele eelnes kaks aastat arutelu linna ja riigi vahel. Koostöövaim Järvamaa koolivõrgu kujundamisel on vajalik ka tulevikus, see lubab omavalitsustel keskenduda tugeva põhihariduse arendamisele ja taotleda ka riigi tuge koolide tõhusamaks tegemiseks,» lausus Ligi.

Paide linnavolikogu esimehe Peeter Saldre hinnangul on lepe oluline mitte ainult Paidele, vaid kogu Järvamaale. «See puudutab suurt osa Järvamaast, eriti neid omavalitsusi, kus on gümnaasium. Ka need vallad saavad selle otsuse valguses kujundada oma tulevasi tegevusplaane,» ütles ta.

Leppe kohaselt alustab 2018. aasta 1. septembrist tööd riigigümnaasium Paide linna ja Järva maakonna õpilastele. Paide riigigümnaasiumis on vähemalt kolm õppesuunda ja 360 õppekohta.

Gümnaasium pakub valikkursusi, mis lähtuvad õpilaste huvidest ja riigi eelistustest. Et loodav gümnaasium rajatakse Järvamaa kutsehariduskeskuse kinnistule, siis luuakse sellega hea võimalus teineteise tugevuste kasutamiseks valikainete pakkumisel ja majutuse korraldamisel.

Maakonna riigigümnaasium tegutseb juba Viljandis, Haapsalus ja Jõgeval. Septembris alustab riigigümnaasium tööd Tartus, Võrus, Pärnus ja Jõhvis.

Ettevalmistused riigigümnaasiumi avamiseks 2016. aastal käivad Kärdlas, Valgas ja Põlvas. Peale selle on sõlmitud kokkulepe lähiajal iigigümnaasiumide loomiseks Viimsi, Rapla ja Kohtla-Järvega.

Tagasi üles
Back