Ettekavatsetud vargus jäi videolindile

Teisipäeva õhtul varastati Luutar OÜ Paide esindusest mobiiltelefon. Kuigi vargad jäid videosalvestusele ning on poe omanikele teada, tahavad nad nende isikute tegevuse eest hoiatada ka teisi inimesi ja ettevõtjaid.

Luutar OÜ juhatuse liige Ljubov-Luule Emmar selgitas, et neli varguses osalenud isikut sisenesid teisipäeva õhtul Luutari Paide esindusse. Üks neist oli naine ja kolm mehed.

Naine suundus klienditeenindaja juurde panditehingut sõlmima. Noormehed püüdsid klienditeenindaja tähelepanu oma jutuga hajutada ja sättisid ennast osavalt nii, et klienditeenindaja vaateväli vitriinkapile oleks häiritud.

Samal ajal libistas üks noormeestest oma käe kahe vitriinklaasi vahele kukutades telefoni keskmiselt riiulilt alumisele riiulile ja omastades uue mobiiltelefoni Samsung S7.

Kätte saadud telefoni andis ta koheselt teisele noormehele, kes varastatud esemega Luutari esindusest lahkus. Tänu mahakukkunud hinnasildile avastas klienditeenindaja varguse kümne minuti jooksul, kuid kahjuks oli varastele jälilejõudmise hetkeks jõutud telefon juba realiseerida. Luutarile tekitati kahju summas 550 eurot.

Hetkel on telefon Telia poolt suletud. Emmar loodab, et telefon leiab ausate inimeste abiga kodutee. «Samas palume antud isikute juuresolekul oma varal tähelepanelikumalt silm peal hoida,» hoiatas ta.

Tagasi üles