Aasta ema on üles kasvatanud üheksa last

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toonane Järva maavanem Tiina Oraste ja aasta ema Miia Jürgen.
Toonane Järva maavanem Tiina Oraste ja aasta ema Miia Jürgen. Foto: Ants Leppoja/ Järva maavalitsus

Tänasel emadepäevakontserdil Paide kultuurikeskuses kuulutasid maavanem Tiina Oraste ja Naiskodukaitse Järva ringkonna juhatus välja tänavuse Järvamaa aasta ema, selle tunnustuse pälvis Koerus elav üheksa tubli lapse ema Miia Jürgen.


Miia Jürgeni esitas aasta ema kandidaadiks kaks inimest. Pere vanim poeg Mait Ramat põhjendas, et tema ema on maailma parim ema, kes on pühendanud kogu oma elu üheksale lapsele, ennast alati tahaplaanile jättes. «Ta on väärt seda tunnustust, näitamaks, et tema elutöö pole teistele märkamata jäänud,» ütles Mait.

Teine esitaja oli Koeru jalgpallimeeskonna ja Miia Jürgeni kuue poja treener Ivar Nagla.

Järvamaa aasta ema kandidaadiks esitati tänavu 11 naist, valikut tehes arvestati lisaks kandidaadi saavutustele ka tema laste tublidust.

Eelmise aasta emadepäeval kuulutati välja esimene Järvamaa aasta ema, selle tunnustuse pälvis samuti üheksa lapse ema Aile Pent. (JT)

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles