Ideekorje toob Arvamusfestivalile arutelud inimvarast innovatsioonini

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare
  • Teemadering on lai
  • Ideekorjet analüüsib meeskonnajagu inimesi
  • Kuues Arvamusfestival toimub 10.-11. augustil Paides

Arvamusfestival

FOTO: Andrus Kopliste/J

Arvamusfestivali ideekorjesse saabus üle 200 aruteluidee, teemad ulatuvad inimvarast ja meditsiinist innovatsiooni ja metsanduseni. Kõige enam esitati väärtuste, hariduse ja noortega seotud arutelude ideesid. 

Festivali eestvedaja Maiu Lauringu sõnul joonistuvad ideekorjesse jõudnud ideede põhjal välja teemad, mis on Eesti inimestele praegusel ajal olulised ning küsimused, mis vajavad läbirääkimist. «Teemadering on sarnaselt eelmistele aastatele lai, esindatud on nii hariduse, elukeskkonna, majanduse, uuenduslikkuse, meditsiini, välispoliitika kui kultuuri teemad. Eriliselt torkab aga silma mure Eesti inimvara ja metsa pärast,» rääkis Lauring.

Lisaks üksikutele aruteluideedele olid sel aastal ideekorjesse oodatud ka terviklikud teema-ala lahendused. «Meie soov oli innustada arutelude korraldajaid koostööle juba ideede väljatöötamise etapis, et arutelu ettevalmistamiseks jääks rohkem aega ja energiat. Meieni jõudis 15 teema-ala lahendust, millest suur osa tõenäoliselt ka töösse läheb,» rääkis Lauring.

Tagasi üles