Filmimees Ilmar Raag otsib Paides peaosalisi uude lastefilmi

Paide muusika- ja teatrimaja.

FOTO: Tiit Reinberg

Loomingulisest tööst mõneks aastaks pausi võtnud filmirežissöör Ilmar Raag asub tööle uue seiklusliku lastefilmiga „Erik Kivisüda” ning kuulutab välja üle-eestilise konkursi kahe peategelase leidmiseks.

Raagi uus mängufilm „Erik Kivisüda” on fantaasiaküllane lastefilm, milles peategelane satub uskumatule teekonnale Kahevahelmaailma ning avastab sellel peadpööritaval rännakul, mis on sõpruse hind. „Muidugi on see lastefilm, sest siin on lapsi, seiklust ja saab naljagi,” kirjeldab Raag. „Samas on selles loos mõistatuste lahendamist, mille vastused paljastavad ka elu kummalisemaid müsteeriume: armastust ja elu ringkäiguga arvestamist. See on lugu, mida ma ise oleksin vaadanud poisina ja mis mulle pakub põnevust praegugi.”

Režissööri sõnul otsivad nad peagi algava suure üle-eestilise konkursiga filmi kahte peategelast, 11-aastast Erikut ja temaealist, võib-olla pisut vanemat ja kasvult pikemat Mariat. Filmikatsetele oodatakse kõiki heledapäiseid poisse vanuses 9–11 eluaastat ning samas vanuses tumeda- või punapäiseid temperamentseid tüdrukuid. „Igast lapsest teeme casting’ul foto ja videolõigu, milles palume lapsel end tutvustada ning rääkida kaamerasse oma hobidest ja tegemistest,” tutvustab casting’u režissöör Piret Toomvap-Schönberg katsetel toimuvat.

Casting’u esimene voor toimub 26. veebruarist 4. märtsini, sh 27. veebruaril kl 12st 16ni Paide kultuurikeskuse õppeklassis 114.

Lapsi oodatakse casting'u-päevale jooksvas järjekorras. Avavoorus valituks osutud kandidaadid kutsutakse teise vooru, mille kuupäevad selguvad lähiajal.

„Erik Kivisüda” produtsent on Riina Sildos (Amrion OÜ), kellega koostöös on valminud ka Raagi viimased mängufilmid „Eestlanna Pariisis" (2012), „Kertu” (2013) ja „Ma ei tule tagasi” (2014). 

Viimastel aastatel on Ilmar Raag käinud Eesti kaitseväega kahel rahuvalvemissioonil Aafrikas. Ta on kirjutanud artikleid ühiskondlikel teemadel, kuid ei ole kunagi plaaninud kinost päriselt eemale minna. „Lõpuks tuleb ju ikkagi paljastada, et ma ei ole tegelikult päris täiskasvanuks suutnud kasvada,“ räägib Raag. „Tänaseks olen ma sellega juba leppinud.“

Ilmar Raagi seikluslik lastefilm „Erik Kivisüda” esilinastub 2019. aastal.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles