Maainimesed võiksid saada bussi peatusesse tellida

Foto on loo juures illustratiivne

FOTO: Postimees

Riigikogu maaelukomisjonis kõneldi maapiirkondades paindliku bussiliikluse korraldus, ühe ettepanekuna nähti eelmüügist ostetud pileti puhul nõudepeatuse võimalust, et inimesed saaksid soovi korral bussi peatust tellida.

Tellijale Tellijale

Riigikogu maaelukomisjonis toimunud arutelul keskenduti maapiirkondade bussiliikluse läbimõeldud korraldamisele nii liiklusskeemide kui ka teenuse kättesaadavuse seisukohalt.

Maaelukomisjoni esimehe Aivar Koka sõnutsi sõnul oleneb bussiliiklusest maapiirkondades elavate inimeste igapäevane elukorraldus, millesse on toonud olulised muudatused läbiviidud haldusreform. Seda asjaolu arvesse võttes nähti ühe ettepanekuna võimalust maapiirkondade paindliku bussiliikluse korraldamist. „Tänastel toimivatel kaugliinidel tuleb luua eelmüügist ostetud pileti puhul nõudepeatuse võimalus, et inimesed saaksid soovi korral bussi peatust tellida. Jõudsime nõudepeatuse soovide esitamise küsimuses kokkuleppele ja sellest tuleb teavitada maanteeametit, kes siis vedajatega koostöös ka lahenduse leiavad,” lisas ta.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles