Päästeameti projekt „500 kodu tuleohutuks“ on jõudnud lepingute allkirjastamisteni

Kuido Saarpuu
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Katkine pliit ühes Tartumaa kodus, mille päästjad sel nädalal kontrollimas käisid.
Katkine pliit ühes Tartumaa kodus, mille päästjad sel nädalal kontrollimas käisid. Foto: Päästeamet

Päästeamet ja Tallinna linn sõlmisid lepingu, mille raames muudetakse projektiga „500 kodu tuleohutuks“ linna haldusterritooriumil tuleohutuks umbes 130  kodu. Riik panustab projekti kokku 1,5 miljonit eurot ja kaastakse kõik 79 omavalitsust.

 

Iga kohalik omavalitsus saab oma elanike elamistingimusi parandada sellega, et panustab omalt poolt projekti. „Olen väga rahul, et oleme leidnud ühise projekti, kus riik ja kohalikud omavalitsused astuvad ühte jalga õnnetuste ennetamiseks. Ja see on alles esimene samm pikemas tegevuste plaanis vigastussurmade arvu vähendamiseks,“ ütles siseminister Andres Anvelt.

Projekti käigus korrastatavad kodud valib Päästeamet välja koostöös kohalike omavalitsustega. Tuleohutuks muudetakse lastega perede, eelkõige lasterikkad, erivajadustega inimeste ning üksi elavate eakate kodud, kes on korrastatava eluruumi omanikud ja elavad selles ruumis.

Eestis on täna vähemalt 5000 kodu, mida Päästeamet peab tuleohtlikuks. „Me näeme, et ainult ennetuse ja nõustamisega ei ole võimalik kõiki kodusid korda teha. On paljulapselisi peresid, puuetega inimesi, üksi elavaid vanureid ja teisi, kelle jaoks käib ise enda turvalisuse eest hoolitsemine üle jõu. Sellisel juhul peavad nende elukeskkonna parandamisse panustama riik ja omavalitsus,“ ütles Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu.

Projekti raames tehtavate tööde hulka kuuluvad: küttekolde ehitamine, paigaldamine ja parandamine; kütteseadme paigaldamine, korstna ehitamine, paigaldamine ja parandamine; elektrisüsteemide uuendamine; korstnapühkimise teenus; suitsu- ja vinguanduri paigaldamine, tulekustuti, tuletekk; puuetega inimeste erilahendused kõigis eelnimetatud tegevustes; töödega otseselt seotud vajalikud lisategevused (koristus, prügivedu jms).

Märksõnad

Tagasi üles