iDeal kampaania

Teeme ära talgupäevaks on kirjas juba üle 1500 talgu ja 12 000 osaleja

Väätsa vallavanem Lauri Läänemets pidas esialgu oma mõtet rabasse talgute korras laudteed teha veidi hulluks, sest tavapäraselt kulub kahe kilomeetri pikkuse laudtee ehitusele ligi kuu aega, aga tulemusega jäi ta väga rahule. «Silm puhkab ja süda on rahul, kui vaatan seda, mis täna tehtud saime,» ütles ta. Talgute kestel veeti rabasse 70 m³ puitmaterjali, valmis üle kilomeetri laudteed raba kaugemas otsas, korrastati käimlat ja lõkkeplatsi, puhkamiseks mõeldud katusealust ja uuendati pinke. Jõukohast tööd jagus ka pere pisematele. Lauri Läänemetsa meelest oli kogu aktsioon suuremat sorti logistiline proovikivi. «Puuduva osa teeme korda samuti ühistööna ja selleks koguneme mõnel uuel päeval,» lubas ta.

FOTO: Erakogu

Teeme Ära talgupäeva kodulehele on praeguseks kirja pandud juba üle 1500 talgu, mille hulgast saab igaüks valida osalemiseks endale sobiva talgupaiga. 

Kuigi talguliste registreerumine kogub alles hoogu, on üle 12 000 inimese end juba kirja pannud. Talgupäeva meeskond kutsub kõiki eestimaalasi ennast osalejana registreerima aadressil www.teemeara.ee, et 5. mail peetaval ühisel talgupäeval teha oma kingitus Eestile. Talgujuhte innustame tänavu pakkuma põnevaid talgutoite eri rahvusköökidest, talgulaua katmise hõlbustamiseks saavad soovijad 25-eurose kinkekaardi.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimees Tarmo Tüür ütles, et tänavuse talgupäeva fookusteemad on hästi vastu võetud. „Esmane tagasiside näitab, et üleskutse kaunistada Eesti oma kodukihelkonna värvidega ning rikastada talgulauda põnevate maitsetega erinevatest rahvusköökidest kõnetab inimesi kõikjal,“ rääkis Tüür. „Praeguseks registreeritud talgud ning kirja pandud erilised retseptid väljendavad üht sügavat tõdemust – enamik eestimaalasi on südames erakordselt hoolivad oma kaaslaste ja elukeskkonna suhtes. Me kõik võiksime rohkem teadvustada, milline õnn on elada koos selliste inimestega ja nii rikka ning mitmekülgse kultuuripärandiga riigis.“

Lisainfo 5. mai talgupäevade kohta!

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles