Laupäevane Järva Teataja: võrrikollektsioon, mis jätkab paisumist

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Millest kirjutab laupäevane Järva Teataja? Eks paljudel teemadel, aga kindlasti võib lehest leida ka nokitsejate rubriigi.

Seekordne loo meistrimees on Järva vallas Salutaguse külas elav Ilmar Kluust ja juttu tuleb temas võrrikollektsioonist. 

Ilmaril on siinkohal palve. Kui kellelgi peaks nende väärt riistapuude juppe (miks mitte ka terveid sõiduriistu) üle olema, siis alati võib seda kraami talle pakkuda. Numbriks on 5297045.

ÜLESKUTSE: meistrimees, anna endast märku

Kui tead Järvamaal meistrimeest, kelle valduses on mõni vahva omatehtud sõiduk, taastatud uunikum, eriline võistlusvahend või ümber ehitatud igapäevamasin, anna meile teada (kuido.saarpuu@jt.ee, Järva Teataja Facebooki lehele või telefonil 384 9237).

Oleme lugejatele tutvustanud juba iseliikuvat diivanit, aga ka omatehtud ATVd, kummijukut, Volga-Olgat, BMW veoautot, tuletõrje-Urali ja Audi keskmootoriga jääraja-Moskvitši ja tema liigikaaslastest vendi-õdesid ning jõutõmbevõistlustel uue elu saanud vana traktorit Jumz.

Alles oli juttu mehest, kes ajab jalgrattad särtsu täis ehk meisterdab elektrijõul liikuvaid isendeid. Siis lugu, mille staar oli tuhmjashall Pobeda, mis naudib väljateenitult suurt tähelepanu. Mööda ei ole läinud ka Peep Kristalist, kes ehitab vana kooli ralliautosid historical-rallidel osalemiseks ega Järva-Jaani mehest Aivar Tedrest, kes ehitab ja võistleb vanadel veoautodel ning Tõnu Ehasalust, mehest, kes taastab külgvankriga mootorrattaid.

Viimane lugu rääkis Türi vallast Kärust pärit Vahur Mäesalu „mesilasest“.

Tagasi üles