Logistikapataljon lõpetas ettevalmistused suurõppuseks Siil

Logistikapataljon Paides

FOTO: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja/ Scanpix

Eelmisel nädalal lõppes toetuse väejuhatuse logistikapataljoni koostööõppus Terasdraakon, mille kestel oli ühtlasi suurõppuses "Siil 2018" osalevatele lahingüksustele vajalike varude vedu ja etteladustamine. Õppus puudutas osaliselt ka Järvamaad.

 

Toetuse väejuhatuse allüksused üle Eesti on aprilli algusest Siiliks valmistudes tegelenud oma tegevuste kokkuharjutamisega. Logistikapataljon tegeles sel ajal lahingüksustele mõeldud varude vedamise ja etteladustamisega mahus, mis peaks võimaldama kõigil lahingüksustel suurõppuse vältel lahingvõimet säilitada. Kõige intensiivsem vedude aeg oli möödunud nädalal.

„Eriliseks on seekordse Terasdraakoni õppuse teinud võrgustikupõhine paiknemine üle Eesti ning kõigi allüksuste juhtimine läbi vastavate sidesüsteemide, mis vähendab julgeolekuriske maastikul. Saadud kogemus kinnitab ajateenijate väljaõppe kvaliteeti ning valmidust ohuolukorras õigesti, kiiresti ja tulemuslikult tegutseda,“ selgitas logistikapataljoni ülem kolonelleitnant Argo Reidla.

Logistikapataljon on kaitseväe toetuse väejuhatuse allüksus, mille peaülesanne on osutada kaitseväe väe- ja struktuuriüksustele logistilist tuge, tagada kaitseväe logistiline erialaväljaõpe ning valmistada ette logistiliste ülesannetega sõjaaja reservüksusi. Logistikapataljon asub Ämari lennubaasi territooriumil.

Eriliseks on seekordse Terasdraakoni õppuse teinud võrgustikupõhine paiknemine üle Eesti ning kõigi allüksuste juhtimine läbi vastavate sidesüsteemide, mis vähendab julgeolekuriske maastikul.

Fotod!

Tagasi üles
Back